Home

Lajme

Policia e Tropojës u vjen në ndihmë 2 turistëve belg.

No Comments Aktualitet Lajme

Tropojë
Policia e Tropojës u vjen në ndihmë 2 turistëve belg.
Dy turistë nga Belgjika, një djalë i moshës 25 vjeç dhe një vajzë 26 vjeçe, duke eksploruar natyrën në zonën e Lekbibaj, kanë humbur rrugën në një zonë të thellë. Duke u munduar për të dalë nga terreni i vështirë, 25-vjeçari është dëmtuar në këmbë.
Turistët kanë njoftuar Policinë dhe kanë kërkuar ndihmë, pasi 25-vjeçari nuk ecte dot për shkak të dëmtimeve që kishte marrë në këmbë.
Menjëherë kanë nisur kërkimet nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Tropojë dhe pas disa orë kërkimesh është bërë e mundur gjetja e dy turistëve, në vendin e quajtur “Stakaj”.
Turistët janë transportuar me ambulancë në spitalin e Tropojës dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën.
Turistët belg kanë falënderuar punonjësit e Policisë që i erdhën në ndihmë.

Mund të jetë një imazh i një ose më shumë persona, njerëz në këmbë, ambiente të jashtme dhe teksti që thotë "LICIA"
Mund të jetë një imazh i një ose më shumë persona, njerëz në këmbë, pemë dhe ambiente të jashtme

Burimi/Policia e shtetit

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *