Home

Lajme

Asllan Loka – Nga “Deep state” – tek “Piramida e Vazhdimësisë” – zhurma e pandarë dhe krrokama e korbave antishqiptarë…

No Comments Lajme Opinion

Ajo që ngjan sot me “corona viruse” të shpikur po prej atyre që nxjerrin edhe “vaksinat” është dora e zgjatur e “Deep state” – es historike në lidhje të përplotë vertikale e horizontale me komunizmin dhe brenda kësaj ngrehine që numëron fatkeqësi ndërkombëtare, kuisja si derë e ndryshkur e komunisteve të rinj shqiptarë ngjan me krrokamen e korbave që vërtiten rreth të njëjtës kufomë 74 vjeçare : Shqiptarisë!!
Në Luftën e II – të Botërore, 300 bankierët çifute (Rrokfelere, Forde, Rothshilde etj) projektuan një rend të ri botëror mbi filozofinë e fryrjes artificiale të gogolit të “nazizmit” me qëllim që bota e frikësuar nga ky dordolec barbarizmi të pranonte komunizmin siç e pranoi! Anglezët skicuan “Jugosllavinë e Dytë” në Ballkan dhe për ta konkretizuar këtë projekt, financuan e sollën në pushtet Enver Popoviçin, partizanët e të cilit luftonin në kuadrin e “Të majtës ballkanike” me kryetar Titon (kodifikim mason që fjalë për fjalë do të thotë “Trajna Internacionalistika Terroristiçka Organizacia”), luftonin me armë e municion anglez, qarkullonin me sterlina angleze dhe “fitoren e Lëvizjes së Armatosur Komuniste” (komunizmi 74 vjeçar e quan LNÇ) Amerika dhe Anglia e njohën si qeveri që më 9 nëntor 1945, vetëm 1 orë pasi e njohu Rusia dhe Serbia, pa u legjitimuar qoftë me” zgjedhje të armatosura ” të cilat u zhvilluan më 2 dhjetor 1945, duke i dhënë mundësi kriminelit filosllav të pushkatonte pa gjyq gjithë ajkën e patriotëve antisllave!! Skenarin e siperthene e realizuan më së shumti duke krijuar një” “opozitë ” fallco të kontrolluar prej tyre me elementë vllehe si Mit’hat Frasheri, me antizogiste si Abaz Kupi etj të ngjashëm me skenarin e vitit 1990 kur me dijeninë e amerikanëve Ramiz Alia krijoi PD – në dhe i vendosi kryetar Saliun, PS-në me Fatosin, PR-në me Sabri Godon – agjentin e ish sigurimit të shtetit me pseudonimin “Nemerçka”, PSD-ne e Gjinushit dhe Partinë Ekologjike të Namik Hotit, identike me skemën e sotme ku 4 partitë e agjenturës u bënë sa 81 partitë në Moskë dikur , me kryetarë të katapultuar nga të njëjtat qendra masone, me “opozita” të kontrolluara prej tyre si puna e PD-se së Sali Lulit sot ku Luli haptas luan rolin e Ministrit të Qeverisë për problemet e Opozitës e Saliu atë të zhurmuesit mediatik !! Më 1945, pasi anglezët e kishin betonuar themelin e pushtetit komunist, krerët e shitur të opozitës fantazmë i vunë nëpër varka dhe nga Shkodra i larguan në Itali e deri në Amerikë ku gjithë jetën, derisa u eleminuan nga agjentura e përbashkët anglo – amerikano – jugosllavo – shqiptare, shërbyen si spiunë! Ndërsa kombetaristeve shqiptarë të mbetur nëpër male nën ndjekjen e skuadrileve komuniste, ju thonin “mos u mërzitni se ne do të ikim por do të zbarkonljme në brigjet shqiptare për të rrëzuar pushtetin e Enver Popoviçit”!! Tallje më të madhe nuk kam dëgjuar e lexuar! Ata ishin në Shqipëri për të sjellë komunizmin në pushtet e pasi e kishin sjellë praktikisht, “perbetoheshin” si kurvat për të ruajtur virgjërinë!! Pas rënies në kolaps të komunizmit më 1990, perseri ata, perseri për të keqen e Shqipërisë dhe perseri me komunistët Sali Berisha, Aleksandër Meksi dhe Fatos Nano, nga Katovica projektuan “sistemin politik gorbaçovian e nga Trieste e Italisë sistemin ekonomik grinuiçian i cili ve trustet ekonomike mbi shtetin!!” Piramida e vazhdimësisë ” përsëri e ruajti baraspeshën, etërit komuniste me Sali e Fatose zbatuan skenarin e paracaktuar duke luajtura teatër me shqiptarët, ditën shaheshin e natën perqafoheshin !! Kurveria komuniste u bë doktrinë!! E bash kur etërit si Saliu kaluan në moshën e menopauzës politike, paralelisht me strategjitë e pazaret e vjetra në tregjet e reja, Deep statasit e qendrës ndërkombëtare përpiluan strategji të reja në rrethanat e diktuara nga koha dhe rikthyen në skenë vampirët e rinj – bijtë e etërve trashëgimtarë të Piramidës së Vazhdimësisë – vllehun antishqiptar Edviç Rama, klonin enverist Lul Bashiç dhe Ilir Metën – kreun e mafias shqiptare me të cilët kanë projektuar “Jugosllavinë e tretë” me Enverin e dytë – Ed- Vin – Ram – AN!! Për të larë disi faqen e zezë dhe për të mashtruar opinionin e krijuar me imazhin tejet të diskretituar në mbështetje të hapur të komunizmit, amerikanët nxituan të prodhojnë një zhurmë me” mullirin e prishur ” Sali Ram Dragan Berisha – njeriun që nuk gjen dot faltore apo vend për tu rrëfyer për mënxyrat që i ka sjellë vendit e jo më të rivirgjerohet në “Foltore”!! Antikombetaristet ndërkombëtare e shqiptare nuk është se nuk kishin gurë tjetër për të lëvizur në këtë “shah – mat” përveç Al Bin Kurt Ladenit në Dardani dhe Sal Ram Drag Berishës në Shqipëri!! Por lëvizën këta për të bërë një “provë gatishmërie” të reparteve të tyre në Ballkan, për tu siguruar që kur të vihet në zbatim skenari i konfliktit të ri në Ballkan thurur prej vitesh nga globalistet(dmth kur Serbia të urdhërohet të hyjë në Dardani), të mos ketë “çarje”! Antiamerikanizmi i krijuar ndër shqiptarë të sfumohet nga “zhurma” me Saliun dhe “zhurma patriotike ” e Bin Kurt Laden në Dardani, qeveria antishqiptare e vllehut Ed Vin Ram Vuçiçit të mos ketë telashe, shteti i falimentuar shqiptar, diktatura e re komuniste me Enverin e dytë montuar prej amerikanëve të konsolidohet në heshtje pa protesta… Dhe në drejtimin e ” opozitës ” të vijë pa zhurmë një mason i ri me emrin Fatbardh Kadilli…. Ky skenar të vazhdojë derisa shqiptari i fundit të bezdiset dhe të ikë nga trojet e veta e afgani i fundit të ketë mbërritur në Shqipëri!! Pas kësaj ndoshta pushojnë edhe zhurmat me Salinjte!!

Burimi/Facebook

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *