Home

Lajme

Enver Bytyci – Para 17 muajsh Baton Haxhiu pati habit edhe Berat Buzhalen, kur ne televizionin e tij tha:

No Comments Lajme Opinion

Duhet t’ia japim veriun e Kosoves Serbise!
Duhet t’ia falim krimet kunder Shqiptareve Serbise!
Duhet te merremi vesh me Serbine qe ta zhbejme gjykaten e Hages!
Pra ne kembim te mbylljes se Gjykates Speciale per Kosoven ne Hage, sipas Baton Haxhiut Kosova duhej te paguante me territore dhe me faljen e gjakut te shqiptareve te pafajshem.
Kete perfundim e nxjerr cdokush qe ka degjuar prej Batonit deklaraten e diteve te fundit se “Gjykata Speciale e Kosoves ne Hage eshte ngritur vetem per Hashim Thacin”. Ne fakt ajo eshte nje gjykate e ngritur prej Hashim Thacit. Tash na del se Hashimi ka ngritur gjykate per veten e tij, madje ekskluzivisht per veten e tij, sepse “deshironte me mire te jetonte ne Hage sesa ne Prishtine”! Absurditet me te madh nuk ka!
Por jo vetem kjo! Terheq vemendjen fakti se Baton Haxhiu permes kodeve gazetareske e te sherbimeve anti-shqiptare kercenon gjithashtu deshmitaret kunder Hashim Thacit. Kjo duket kur ai thote se “asnje deshmitar i Hages nuk jeton ne Kosove”! Eshte e pamundur qe Batoni t’i njohe te gjithe deshmitaret. Po pse deklaron kesisoj? Per t’i shantazhuar ata, per t’u thene “Mos guxoni te flisni, se ne e dime ku jeni dhe do te pendoheni per deshmite tuaja kunder Hashim Thacit”!
Ky shantazhues i sprovuar duhet mbajtur nen vezhgim nga sherbimet kompetente ne Kosove dhe ne Shqiperi. Se ata te Serbise nuk kane nevoje ta mbajne nen servujim!

Burimi/Facebook

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *