Home

Lajme

Edith Harxhi – Foltorja më e bukur e Shqipërisë me të rinjtë e Shqipërisë

No Comments Aktualitet Lajme

Duke parë Foltoren më të bukur të Shqipërisë me të rinjtë e Shqipërisë mu kujtua Lëvizja Studentore e vitin 1990 kur u ngritëm fuqishëm për të rrëzuar rregjimin më të egër diktatorial në Europë.
Kjo ngjarje sot më ka mbushur me shpresë dhe energji pozitive sepse çfardo që të bëjë Edi Rama për ti larguar këta të rinj nga Shqipëria, ata përsëri e gjejnë shpresën tek e djathta shqiptare që do të rimëkëmbet me shpejtësi. Kjo duhet të jetë ditë e rëndë sot për Edi Ramën dhe Lulzim Bashën.
Unë jam këta të rinj sot! Këta janë shpresa jonë e munguar gjithë këto vite.
Ta bëjmë PD shpresëdhënëse përsëri!

Burimi/Facebook

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *