Home

Lajme

“TASH KUR TE BAJNA PRISHTINËN METROPOL…”, KOMENTI I OSMANIT TË STUPCAVE PËR ZGJEDHJET NË PRISHTINË

No Comments Argëtim Humor

Osman Azemi i grupit humoristik stupcat ka dalë me një video pas rezultatit të zgjedhjeve në komunën e Prishtinës.

“Osmani i Stupcave” në këtë video thotë se s’ka fjetur tërë natën nga gëzimi, derisa thotë se kanë fituar të gjithë, shkruan lajmi.net.

Ai thotë se Prishtina do të bëhet një Metropol dhe të rinjt nuk do të shkojnë në Tiranë e Shkup, por të tjerët do vijnë tek ne.

“O mu kënaq zemra bre”, ka thënë Osmani.

“Mirmengjes krejtve, ton natën s’kom mujt me flejt prej gëzimit, fitun qytetarët, krejt kena fitu. Prishtina ka pasë nevojë mu ba Metropol, se u bamë katun. Krejt t’ritë nëpër vikende shkojshim jo në Tiranë, jo në Shkup, atje i lejshim paret, tash kur t’e ndreqim Prishtinën, te bajna Metropol, n’renë kanë me prit në kufi me i lanë te na paret. Prishtina e meriton arkitekturën, edhe modernizimin, edhe nënkalimin, edhe liqenin edhe krejt i meriton sepse Prishtina ka zemër, Urime. O mu kënaq zemra bre”, tha Osman i Stupcave.

Burimi/newsonline51.com/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *