Home

Lajme

Gazmend Kapllani – 29 Nentori nuk ka asgje per te festuar dhe gezuar.

No Comments Lajme Opinion

Kjo foto e retushuar e regjimit me mizor dhe paranojak te historise bashkohore te Shqiperise dhe Europes tregon qarte se cfare simbolizon 29 Nentori. Nese Shqiptaret do kishin ndergjegjie historike do ta konsideronin 29 Nentorin Dite te Tragjedise Kombetare. Tragjedi e dyfishte. Tragjedi per gjithe kombin shqiptar i cili u zhyt ne nje terr dhe izolim gjysem shekullor qe shkaterroi themelet e shoqerise, kultures dhe te ardhmes sone kombetare. Tragjedi edhe per ata qe besonin se po luftonin kunder fashizmit (mes tyre edhe tre vellezer te gjyshes sime qe e kaloi jeten e persekutuar nga regjimi bolshevik): sakrifica e tyre u abuzua dhe denigrua ne menyren me mizore duke sjell ne pushtet nje bande dhe Parti kriminale dhe paranojakesh.
29 Nentori nuk ka asgje per te festuar dhe gezuar. Duhet te jete dite lutjesh dhe kujtimesh qe dhembin shume.

Burimi/Facebook

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *