Home

Lajme

Kristi i shpreh hapur pëlqimin Liljanës, por nuk arrin t’i rrëmbejë një puthje

No Comments Argëtim Thashetheme

Kristi dhe Liljana takimin e parë të tyre kanë zgjedhur që ta zhvillojnë në palestër. Fronisti zgjodhi që në këtë takim ta priste Liljanën në stërvitje e sipër dhe i kërkoi asaj t’i mbante shtangën, si një provë për të, e cila u kalua me sukses.

Por kur vjen fjala tek shoqëria, të dy mendojnë se s’mund të jenë shok, por ta shikojnë njëri-tjetrin më shumë se kaq.

Kristi: Hajde më ndihmo pak.

Liljana: Shokët e mirë në ditë të vështira.

Kristi: Jo, nuk jemi shok.

Liljana: Nuk do doja të ishim shok.

Kristi: Pse?

Liljana: Na ka ardhur ‘frien zone’ në majë të hundës.

Kristi: Kush ta dha ‘friend zonën’?

Liljana: Askush deri tani.

Kristi: Po pra, e ke thënë ti.

Liljana: Bëni sikur jam më pak e preferuara, por jam më e preferuara.

Kristi: Jo fare, nuk bëra atë. Unë sinjalet i kam dhënë, nuk i ke kuptuar në kohë dhe nuk është faji im fare.

Të dy zgjedhin që pas një bisede për të ‘thyer akullin’ në nisin sërish stërvitjen, ku Liljana është në rolin e instruktores. Pas stërvitjes fronisti e provokon duke e pyetur konkurrenten nëse ajo e ka parë nga të pasmet.

Kristi: Nga mbrapa si jam?

Liljana: Jam shumë profesionale, nuk e përfshi profesionalen me privaten. E pash pak me stil dhe më pëlqen ajo që pash.

Pas në stërvitje të dy bashkë, Kristi kupton se i pëlqen Liljana dhe këtë ja thotë asaj pa droje.

Kristi: Me pëlqen shumë, ke një fytyrë dhe joperfekte dhe perfekte në të njëjtën kohë.

Pas kësaj deklarate Liljana i ka treguar Kristit një surprizë që kishte përgatitur për të. Një bluzë ku kishte stampuar puthjen e tyre në programin “Love Story” të hënën e kaluar.

Surpriza e nxehu shumë situatën, pasi të dy u zhveshën e u futën në pishinë, por edhe pse shumë herë puthja ishte shumë afër, ajo nuk ndodhi.

Burimi/tvklan.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *