Home

Lajme

Halil Geci – Unë budallaja mendoja se Kosovën duhet ta duan të gjith si unë

No Comments Lajme Opinion

Kam menduar se Kosovën duhet ta duam njësoj,si te majtet si djathtet, dhe për te duhet te vdesim si me lindur.
Unë budallai mendoja se jeta është një përrall e bukur që duhet ta perjetonim të gjithë njësoi,si punen,si dëmin,si gëzimin si hidhërimin,por ajo kishte qenë një ënderr e një budallai si puna ime.
Per mua deri para disa viteve jeta ka qen dhunë mjerim punë e nenshtrim…!
Unë dhe familja ime jami rritur dhe edukuar,në ate frym se për liri dhe Atedhe duhet punuar dhe sakrifikuar jeten dhe pasurin.
Menjëherë pas lufte disa nga të ashtuqujturit çlirimtaret e kishin projektuar si vend plaqkite Kosovën dhe filluan të vrisnin shqipëtar me porosi ,vjedhinin e plaqkitnin kushdo që qohej i pari, dhe kush ështe më i zoti.
Nga kritikat që ua bëja me shkrime te vazhdushme publike filluan të inatosen në mua.
Në pamundesi për tu perballur me mua dhe kritikat e mia reale,njëri nga këta spiun filloi të punoi prapa krahve , me disa njerz me të cilet kishim raporte të tensionuara,sherri i një prone,edhe pse unë isha në dijeni se këta qenefa ma kishin kurdisur gracken jo vetem mua por edhe djalit tim Artonit,duke me futur drejt për drejt në bela,edhe pse e disha se kurthi më ishte kurdisur, kishte ardhur puna ne atë pikë sa kthim mbrapa nuk kisha.
Por ja qe Zoti më shpëtoi,nga ky shpiun pa emer,e që une e njoh mirë i cili kishte pregaditur terrenin për kurthen time.
Ka kohë që me këta qyfar dhe argatet e tij e të Hashimit unë dhe familja ime jemi në fushen e mejdanit duke i ladruar atellaret… ngase u sosur koha e të pabesive të tyre,vetem Zoti e din fundin…….
Fajtor për këte isha unë ngase i kisha mësuar ti mbeshtes,të gjithë luftetaret e liris si të majtit si të djathtit,njësoj por këta të LDK-s i doja pa hile,e që shumicen e kësaj kohe e kalova duke i dashur dhe mbeshtetur pa hile ,ngase Atdheun e kishim te perbashket, fatkeqsisht ky rodë i mutit na kishin pas dashur mua Ibrahim Rugoven,LDK-n dhe Kosovën,vetem sa për për t’na plaqkitur vrarë e shfrytëzuar.
Kurse unë i shkreti për lirin e këtij vendi nuk kam këursyar asgjë, rastesia pse deri me sot jam gjallë është pse Zoti ka dasht,por fatkeqsia se punen e mundin timë për lirin e këtij vendi ma hëngren qenët është e vertet.

Mund të jetë një imazh i 6 persona dhe njerëz në këmbë

Burimi/Facebook

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *