Home

Lajme

Myslim Murrizi – Sa e “ duan” popullin mor aman!!

No Comments Lajme Opinion

Sidomos partine ,kur ja kane pare hajrin dhe e kane mjele si lope rrace, pa i hedhur asnje dore bare
Degjova mbreme qe Luli nga Shqiperia i paska thene Filipit nga Amerika qe Berishen non grata ta shpalli pas 25 prillit se demtohet Partia Demokratike
Dhe Filipi nuk ja paska prish qejfin Lulit dhe ashtu beri
Bile Luli ja kishte kerkuar ta bente ,o te henen o te shtunen mirepo Filipi e lexoi te merkurren me date 19 ate qe i kishte lene porosi Luli
Nga kjo deklarate mund te lindin shume pyetje dhe pikepyetje, por une kam vetem 2 pyetje?
1- Kaq peshe ka Luli ne vendimarrjen e departamentit te Shtetit dhe tek Sekretari i Shtetit Z Blinken sa ai vepron, firmos, vendos çfare do Luli dhe kur do Luli???
A thua se Filipi dhe Blinkeni jane vartes te Lulit si Garz Bardhi me Alibejen???
Po te jete e vertete qe Luli “ komandon” ne departament te Shtetit,atehere pse nuk i thote Blinkenit qe ti rrasi nje non grata Rames, Gjiknurit, Ametaj, Beqajt, Nikolles, Oltes, Manastirliut, Metes, Monikes, Vasilit, dy Mondave te lsi tani para vitit te ri, dhe Luli siguron pushtetin????
Bile qe te mos kete nevoje fare per Kuvendin e “ te ardhemes” neser,ti rrasi nje non grata edhe Mondit te PD, Palokes, Belindit, Tritanit, Albanes, Luanit, Oerdit, Flamurit, Pollos etj dhe çdo gje shkon vaj
2- Pyetja e dyte qe me vjen me shume habi eshte motivi qe Luli i ka kerkuar Filipit qe te mos e bej para zgjedhjeve te 25 prillit, se demtohet PD!!!!!
Po si mund ta demtoj PD Berisha kur vete Luli thote qe 99.9% e Demokrateve jane me Lulin dhe Garz Bishen???
Po çfare meraku kishte Luli qe Berisha ,nje komunist, nje njeri qe i perket te shkuares, nje ish kryeminister qe ka drejtuar 8 vjet llumin, tufen e hajduteve te pushtetit, ato qe erdhen ne 2005 me breke te grisura dhe iken me thase te grisur nga mbushja e tepert me euro te vjedhura, ai qe i dha urdher Lulit te qelloj me 21 janar ne popull, ai qe nuk njeh kufij per karrike e pushtet, ai qe nuk pyet as per feminjet e tij para vetes se tij, ai qe nuk e ka lene Lulin te jete kryetar i PD 8 vjet rresht, ai qe nuk ka lene gje pa bere nga viti 2005, por qe Luli nuk jua ka thene Shqiptareve se “ dekonspirohej” dhe pastaj Filipi mund ti rraste nje non grata Lulit
Çfar pune mund ti prishte PD nje njeri me te gjitha keto “ cilesi” negative qe nuk duhej shpallur armik para 25 prillit????
Po pas zgjedhjeve kur Luli thote se 0.5% jane me Berishen, atehere pse duhet gjithe kjo lufte, gjithe ky mllef, gjithe ky angazhim i ambasadoreve per nje njeri si Berisha qe nuk e pyeska askush dhe nuk i shkon kush nga pas???
Pse nuk pati te njenjtin shqetesim ne korrik 2013 kur kanidoi me te ndjerin Olldashi?
As ne 2017 kur kanidoi me Selamin
Bile nuk e prishi terezine fare as ne qershor 2021 kur kanidoi me tre ish shoket e ngushte te tij
Çne ky shqetesim kaq i madh per nje njeri “ kot” si Berisha???
Mire Luli me Garzin ,por mu bene telef edhe ambasadoret sa andej ketej si lavjerres, hyn e dil ne selin e PD per nje njeri pa asnje mbeshtetje, pa asnje vlere ne PD si Z Berisha
Bile ta dinte Blinkeni qe 99.5 % e Demokrateve jane me Lulin dhe Garzin dhe nuk ja fishkellejne Berishes, as letren per non grata nuk do ta kishte harxhuar kot
Luli eshte i vetmi rast unik ne politike qe “ka “shumicen apsolute me vete ose pjesen publicitare( plebishitare) siç thote Termeti i Tepelenes, dhe kerkon ndihme e perkrahje sa nga qeveria aq dhe nga ambasadoret

Mund të jetë një imazh i 3 persona, njerëz në këmbë dhe teksti

Burimi/Facebook

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *