Home

Lajme

Protesta në selinë e PD, reagon Yuri Kim: SHBA e shqetësuar për tensionet, refuzoni dhunën

No Comments Aktualitet Lajme

Ambasadorja amerikane në Tiranë Yuri Kim ka reaguar për protestën që po zhvillohet në selinë e Partisë Demokratike, duke u bërë thirrje protestuesve për qetësi dhe të mos krijojnë dhunë.

“Shtetet e Bashkuara janë të shqetësuara për rritjen e tensioneve në selinë e Partisë Demokratike dhe përdorimin e forcës nga protestuesit. U bëjmë thirrje organizatorëve të protestës që të refuzojnë dhunën dhe të ruajnë qetësinë. Ata që nxisin dhunën ose minojnë ligjin do të jenë përgjegjës”, ka shkruar në Twitter ambasadorja Yuri Kim.

Burimi/tvklan.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *