Home

Lajme

Enver Bytyci – Rrofte opozita e llojit Gjuzi me Lulzim Bashen e Kimit!

No Comments Lajme Opinion

“Opozita e forte eshte esenciale per demokracine”! Kjo fjali ishte vendosur ne fund te deklarates se ambasades amerikane, me te cilen njoftohej takimi i ambasadores Kim me deputetin Lulzim Basha!
Ne fakt ne faqen e ambasades thuhej se ambasadorja takoi kryetarin e Partise Demokratike. Por zonja Kim mund t’i thote Lulit kryetar edhe pasi ai te kete dale nga kjo parti!
Por me beri pershtypje deklarimi se “Opozita e forte eshte esenciale per demokracine”! M’u duk se eshte fjala per foltoren e Berishes dhe se keto fjale po i thoshte lideri historik i Partise Demokratike. Por jo, ishin fjallet e zonjes Kim. Ajo, pasi e shkaterroi opoziten per llogari te Edi Rames, tani po tall …. me ne shqiptaret, duke na filozofuar se demokracia nuk mund te ekzistoje pa opoziten!
Nderkohe ajo e di se njeriu me te cilin u takua per te qare hallin qe i ka zene me Sali Berishen, dihet se nuk eshte as opozite esenciale, as opozite formale! Eshte peng dhe bashkepunetor i narko-shtetit! Mjafton te shihet se si ruhet e mbeshtetet nga socialistet ne salla e ne sondazhe, per te kuptuar se cfare opozite perfaqeson Lulzim Basha!
Rrofte opozita e llojit Gjuzi me Lulzim Bashen e Kimit!

Burimi/Facebook

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *