Home

Lajme

Hushi Agim – Kam nje enderr!

No Comments Argëtim Letersi

Si cdo enderr ajo ka permasat e saje te pafundme, cmendurine dhe kurajon e saje te pafundme.
Por une kam vendosur tua them…
Kam lindur dhe jam rritur ne Kavajen time te varfer.
Kam qene nje student i shkelqyer qe jeta ime kane qene librat.
Me vone fillova studimet elarta per gjuhe letersi.
Aty u njoha dhe u martova ne moshen 21 vjecare me Kristinen, ku na lindi dhe Aldo.
Por pas dy vjetesh me konsideruan nje talent per opera dhe fillova studimet ne Universitetin e Arteve per kanto qe ikreva shkelqyeshem.
Me pas me 2004 fillova studimet ne Akademine Franc List ne Budapest ku pas tre vitesh fillova si solist ne Operan e Budapestit.
Prej andej fillova ne Australi,Europe, USA, Mexice, Kine, Azi….sot pothuaj kam pushuar se kenduari dhe jap mesim.
Porkam nje merak te madh.
Me dhemb Shqiperia, Atdheu yne.
Me dhemb gjenerata e Fukarenjve.
Me keta politikane nuk kam fare besim.
Politikane milionere, vijne pa breke dhe pas pak kohesh, sdine ku i kane pasurite. Me gjakun tuaj,medjersen tuaj.
Ju jeni nje popull i zgjuar.
Perse duhet te ndjekim njeish kryeminister non ngrata dhe te stersprovuar, perseduhet te ndjekim nje mashtrues dhe te paafte…perse te mos dal une ete ngrihem per popullin tim, tudal zothalleve te tije megjith zemer.
Cme mungon mua ta bej kete?
A skam une shkollat dhe arsimimin e duhur, eksperiencen neper bote?
A skam une dashurine prinderore si themel te celikte te perkushtimit ndaj jush?
Une skam fituar kurre me te padrejte nje cent,skam perfituar kurre ne dicka pa djersen time .
Miq me shkruani dheshpresoj te gjeje perkrahjen tuaj aq me vlere.
Ju nga sotkeni nje mik te madh qedoluftoj per ju.
Ne programin tim asistencasocialesdo jete me nje llokme qesharake por nje trajtim dinjitoz perju dhe familjet tuaja.
Rruget me shifra alarmante prej milionash eurosh do jene meshifra reale dhe parat do iu shperndahen te varferve.
Mendoni per veten tuaj, per jeten dhe femijet tuaj.
Ju duhet te merrni fatet e jetes tuaj ne duart tuaja.

Burimi/Facebook

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *