Home

Lajme

Ibsen Elezi – Koalicion me LSI eshte vazhdimesi e imoralitetit politik !!!

No Comments Lajme Opinion

LSI eshte nje force e majte, ne mos me ekstrem se PS.
Koalicioni me nje force te majte politike ne statutet e meparshme te PD ka qen e percaktuar si kompetence e Kuvendit Kombetar, ne statutin e dates 11 dhjetor 2021 eshte percaktuar si kompetence e keshillit kombetar, por e paspecifikuar.
Kjo eshte bere e qellimshme nga po ata ustallare qe keshillonin dikur Lulin per statutin e tij.
Nga i lind e drejta S29 apo Sali Berishes per te marr nje vendim ne kundershtim me vullnetin e antaresise ?!
Kush jane keta qe guxojne te sillen si Luli akoma pa e larguar dot ate ?!
Kush jane keta qe flasin per fryme dhe e vrasin ate akoma pa lindur mire ?!
Fryma lind kur arrin te jesh konseguent ne beteja te vazhdueshme, pa ceduar as milimetrin ne parimet themelore morale dhe jo te flirtosh me imoralitetin politik qe ne stacionin e pare.
Kur u shpreha me rezerva ne kuvendin e dates 11 dhjetorit per zgjedhjen jodemokratike te G29-es, shume miq me shkruanin me dashamiresi qe s’duhej ta kritikoja ne nje moment te tille dhe i kam mirekuptuar, por kam qene i bindur se ky grup rithemelimi nuk do me mbante dot barren e ngarkuar.
Sipas Doktorit, ne emer te S29 marrveshjen me LSI e paska firmosur Muli, ketu e ke menduar mire, marrveshjet e pamoraleshme i shkojne per shtat tradhetareve, LSI-in e keni quajtur vete te tille ne 2013, ndersa Mulin dhe Lulin e kemi provuar ne protesten e traut te 31 marsit 2018, kur per pazaret e tyre mbronin ne parlament traun e Rames.
Guximi i S29 per te tallur me vullnetin e 4934 delegateve dhe 44000 anetareve eshte guxim i marrem qe do ju kushtoje shume se demokrateve.
Ata presin vazhdimin e aksionit politik te lene ne gjysem ne daten 8 janar, dhe jo lenien ne gjysem si modeli Luli.
Nese nuk hiqni dore nga ky imoralitet, ju me vetedije po i beni atentatin e rradhes frymes per ringritjen e PD-es.
Dalja me kandidat te pavarur, ne mungese te sigles se mbajtur peng nga Rama dhe Basha, eshte e vetmja zgjidhje qe krijon besim dhe fryme ne opinionin publik

Burimi/Facebook

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *