Home

Lajme

Alejandro Greco – VJETORI I BETEJËS SË PARË TË UÇK-SË NË TANUSHË, KARADAKUT, SHKUPI – VJETORI I BRATISLAV SINODINOVSKI TË MAQEDONINE

No Comments Argëtim Histori

Mirëmëngjesi, Motrat e Vellezer Shqiptarët i dashur, 5 Shkurt është 21° Vjetori i Betejës së parë të UÇK-së (Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare), në Tanushë të Karadakut të Shkupit: Lavdi Dëshmorëve të rënë ne Altarine e Lirise, ​gjatë Luftës dhe pas Luftës së 2001-shit!!! Shume Respekt Veteranëve nëpër burgje dhe atyre që rastësisht janë në liri, nderime familjeve të Dëshmorëve dhe Veteranëve!!! Edhe 5 Shkurt, 1° iku nje Udheheqes Shpirteror dhe u lartesua nje Hero ne Altarin e Perjetesise se Shqiptareve, Bratislav Sinodinovski, Vellau yne i Gjakut, Legjenda e Ortodoksise Kombetare Shqiptare ne Iliride, por me shume se 100.000 Shqiptare Ortodokse ne Maqedonine e Veriut, ne Reken e Eperme e te Keqe, ne Shkup e Gostivar, ne Diber e Kercove, ne Oher e Manastir, jane vazhdues te frymes se tij: Lavdi i pPrjetshem dhe i paharruardhe, dhe Ngushellime te sinqerta Familjareve, te Afermve, Bashkkombasve, dhe Kombit vecanerisht Ortodokseve Shqiptare ne Iliride, Shume Rrespekt Vepres tin!!! U Prehte ne Paqe!!! I Përjetshëm Kujtimi!!! Te rroni e ta kujtoni!!! Pishtari i Atit tone, Nolit te Madh, do te mbetet i pashuar!!! Ortodoksia Shqiptare eshte dhe do te mbetet Kombetare!!! Shpirti i Arbrit nuk vdes kurrë!!! Rroft Shqipëria Etnike!!! Zoti e Bekofte Shqipërinë dhe Shqiptarët!!! Shërbëtor i përulur i Zot dhe Shqipërisë, Shkelqësia e Juaj

Imzot +Aleksander I Shqipatrëve, Kryepeshkop – Bir I Shqiponjës
Rrofte Shqipëria e Bashkuar, Bashkim e Vllazerim!!!
Instagram @ alejandrogreco.oficial

Burimi/Facebook/Autori

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *