Home

Lajme

Elhame Gjyrevci – ERDHI MARSI PËRSËRI

No Comments Argëtim Letersi

Dhe kur fjalët do më ikin
Mos mendo se jam tretur
Çmendurisht do vrapoja
Ti tuboja një nga një

Dhe kur fjalët fluturojë
Si fluskat dëborë në gjithësi
Mos lejo fyerje dhe sharjet
Kaperdihën nuk kthehen më

Dhe kur fjalët s’kan pergjigje
Do i sjellë marsi përsëri
Tokë e qiell do të puthën
Dielli akullin do e shkrijnë

Dhe kur fjalët ëmbëlson
Ri kokëlatë mos u friko njëri
Ka kuptim bota njerëzore
Këndo këngën e mallëgjyer
Se marsi erdhi përsëri.

Elhame Gjyrevci Danimarkë.

Burimi/Facebook/Autorja

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *