Home

Lajme

Ambasadorja Kim bisedon me Ramën dhe Xhaçkën për pushtimin e Ukrainës nga Rusia

No Comments Aktualitet Lajme

Ambasadorja amerikane në Tiranë Yuri Kim ka biseduar sot me Kryeministrin Edi Rama dhe ministren e Jashtme Olta Xhaçka pas pushtimit të Ukrainës nga Rusia.

Në njoftimin e ambasadës amerikane thuhet se Shqipëria dhe SHBA së bashku me shtetet e tjera do të marrin masa për të dënuar veprimet e Rusisë.

“Ambasadorja Yuri Kim bisedoi sot me Kryeministrin Edi Rama dhe ministren e Jashtme Olta Xhaçka mbi pushtimin e paprovokuar dhe të pajustifikueshëm të Ukrainës nga Rusia. SHBA dhe Shqipëria bashkohen me të tjerë në mbarë botën për të dënuar veprimet e Rusisë në kuptimin më të fortë të mundshëm”, thuhet në njoftimin e ambasadës së SHBA.

Burimi/tvklan.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *