Home

Lajme

Tjetër shpërthim në Kiev: Viktimat mes civilëve dhe ushtarëve

No Comments Aktualitet Lajme

Një këshilltar i zyrës së Presidentit ukrainas thotë se nga sulmet ruse në Ukrainë kanë humbur jetën edhe civilë.

Sipas asaj që shkruajnë mediat britanike, i njëjti burim tha se janë më shumë se 40 ushtarë që kanë humbur jetën, ndërsa shumë të tjerë kanë mbetur të plagosur.

Ndërkohë, vetëm pak çaste më parë, raportohet për një tjetër shpërthim në kryeqytetin ukrainas Kiev. Nga ana tjetër, forcat ukrainase deklarojnë se të paktën 4 tanke të armikut janë djegur në Karkiv.

Burimi/tvklan.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *