Home

Lajme

Skender Lazaj – KOMEDIANI QE U BE PRESIDENT DHE PRESIDENTI QE U BE HERO

No Comments Argëtim Letersi

Një komedian u ngrit në skenë
Luajti rolin e presidentit
Si president doli në arenë
Dhe shpresë i dha krejt planetit!

‘Më duhen armë e municion
Të lufojë me popullin trim
Jo taksi për në Uashigton
Dhe të braktis Atdheun tim’

U çudit bota krejt
Dhe vetë car-i Rusisë
Sa e luajti fare mendsh
Ariun barbar të Azisë.

Ndaj i xhindosur zë e klith
si një bishë e zë-në çark
Kërkon botën krejt ta dridh
Dhe kërkon të pijë gjak!

Skender Lazaj Trebeshina

Burimi/Facebook

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *