Home

Lajme

Luan Pacani – LULE BAJAMET E MARSIT TIM

No Comments Argëtim Letersi

Si pritja e bukur është fillim pranvera
Eshte si ty e mira ime qe iken e vjen prape
Me kot rezistojne lulet e fundit te bajames,
ngelur ne degen me te larte

Nuk do jete e erret sonte nata
Se mbremja ra e purpurt me flladin dhe eren
Mbi koken tende lulebajamet shkundin petalet
Puthja jote ka shijen e pranveres

Ne krahet e tua ngela i permallur.
ashtu si dikur ne rini
Bajamja i shkundi te gjitha lulet
Ne buze me ngeli zjarri qe me ndeze ti

Vertet nuk do jete e erret nata sonte
E mbushur me yje e hene te plote .
me ne sonte eshte gjithesia
Arome lulebajamesh qe si harroj dot.

Ehhhh ,i ka ky marsi keto permallime te bukura
keto dritherima ,kete mall,keta sy
ndersa era troket te xhami i Furgonit te verdhe
Nga afer me vjen nje lulebajame qe ngjante me ty
l@pacani

Burimi/Facebook

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *