Home

Lajme

4 avionë luftarakë rusë shkelin hapësirën ajrore të Suedisë

No Comments Aktualitet Lajme

Katër avionë luftarakë rusë kanë shkelur hapësirën ajrore të Suedisë, sipas Forcave të Armatosura Suedeze.

“Duke marrë parasysh situatën aktuale, ne e shohim këtë ngjarje si shumë serioze”, thuhet në faqen zyrtare të ushtrisë në internet, përcjell Sky News.

Forcat e Armatosura suedeze thanë po ashtu se shkelja e hapësirës ajrore kishte qenë e shkurtër dhe se kishte ndodhur në lindje të ishullit Gotland.

Burimi/tvklan.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *