Home

Lajme

Ukraina gjen TRADHTARIN, arrestohet deputeti i opozitës që fotografonte lëvizjet e ushtrisë dhe ia dërgonte informacionet Rusisë

No Comments Aktualitet Lajme

Deputeti opozitar në Ukrainë, Nestor Shufrych, është arrestuar ditën e sotme, pasi akuzohet se ka spiunuar lëvizjet e ushtrisë ukrainase.

Mediat e huaja bëjnë me dije se deputeti kishte fotografuar lëvizjet e trupave dhe pikat e kontrollit në Kiev, për t’ua dërguar ato më pas rusëve.

Kujtojmë se edhe në Poloni u arretsua një spiun i Rusisë, i cili hiqej si gazetar për të patur mundësi të lëvizte lirshëm në botë dhe në zonat e nxehta të konfliktit.

Burimi/newsbomb.al/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *