Home

Lajme

Bari Dervishllari – Gèzuar 7 Marsin.

No Comments Argëtim Letersi

Pèr respektin tuaj,
pèr ju mèsues mbarè.
Urova njè gjysh,
mèsuesin e parè.

O mèsues Xhevdeti,
kujtimet s’janè tretur.
Moshe tret na zuri,
respekti ka mbetur.

Ju mèsuesèvet sot,
hatèri mos ju mbesè,
Nxènèsit tè katrès ,
kurrè mos i vini pes.

Shikoni tè dashur,
poshtè ka rènè arsimi.
po shiten dipllomat,
shqipen mos e nxini.

Mèsuesit e parè,
na lanè mjaft kujtime.
s’na kèrkuanè para,
as vèndet intime.

Dègjojmè mynxyra,
pèr fèmijèt tanè.
ca mèsues lètyra,
turpèrojnè vatanè.

B.Xh.D.Dushar Korç.

Tani sa komonikova me mèsuesin tim tè parè Xhevdet Gjinollarin nè Dushar ,dhe tè dyve na u mbushèn syt me lot .Pastaj mè tha :-Ulu nè bankè more notèn 10 me yll,ky qe njè mèngjes i emoncionuar pèr tè dy ne.

Burimi/Facebook/Autori

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *