Home

Lajme

Vasili publikon listën: Këto janë deputetët pro rus që votuan kundër daljes së Shqipërisë nga Ballkani i Hapur

No Comments Aktualitet Lajme

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasil, ka publikuar listën e deputetëve që votuan kundër daljes nga Ballkani i Hapur duke i cilësuar ata mbështetës të Serbisë dhe Rusisë. Sipas Vasilit, Ballkani i Hapur është thjeshtë një pazar i pistë ruso-sllav mes Vucic dhe Ramës.

Postimi i Vasilit:

“Ja lista e deputeteve, qe votuan kunder daljes nga Ballkani i Hapur dhe pro Serbise e Rusise! Keta deputete nuk do harrohen kurrë!

Edhe diten, kur Serbia doli hapur pro Rusise agresore e pushtuese dhe kunder Parlamentit Europian, BE-se, NATO-s dhe SHBA-se, keta deputete votuan kunder Amendamentit per daljen e menjehershme nga Ballkani i Hapur.

Ballkani i Hapur eshte thjesht nje pazar i piset ruso sllav mes Vucic dhe Rames kunder paqes, kunder Ukraines, kunder Kosoves,kunder Shqiperise.

Keta kolaboracioniste votuan, qe ky pazar skllaverues dhe agresiv me Serbine aleaten e vetme dhe besnike te Rusise uzurpatore te vazhdoje.

Mos i harroni keta deputete, qe per nje karrige ne Parlament, qe u hedh si kocke per ta lepire Edi Rama, e nxjerin Shqiperine dhe Kosoven ne pazar!

1.Edi Rama

2.Elisa Spiropali

3.Damian Gjiknuri

4.Taulant Balla

5.Fatmir Xhafaj

6.Erion Braçe

7.Besion Ajazi

8.Arben Ahmetaj

9.Benet Beci

10.Belinda Balluku

11.Ismet Beqiraj

12.Alqi Bllako

13.Luljeta Bozo

14.Klotilda Bushka

15.Lindita Buxheli

16.Bujar Çela

17.Gledis Çeliku

18.Anila Denaj

19.Laert Duraj

20.Gerta Duraku

21.Luan Duzha

22.Antoneta Dhima

23.Milva Ekonomi

24.Toni Gogu

25.Etilda Gjoni

26.Blerina Gjylameti

27.Saimir Hasalla

28.Blendi Klosi

29.Petro Koçi

30.Mimi Kodheli

31.Bardhyl Kollçaku

32.Hatixhe Konomi

33.Lavdrim Krashi

34.Mirela Kumbaro

35.Niko Kuri

36.Evis Kushi

37.Meri Markiçi

38.Ulsi Manja

39.Ogerta Manastirliu

40.Aurora Mara

41.Shpresa Marnoj

42.Ilir Metaj

43.Nasip Naço

44.Fadil Nasufi

45.Ilir Ndraxhi

46.Eduard Ndreca

47Lindita Nikolla

48.Niko Peleshi

49.Ilir Pendavinji

50.Arben Pellumbi

51.Tatjana Piro

52.Mirela Pitushi

53.Xhemal Qefalia

54.Ornaldo Rakipi

55.Teuta Ramaj

56.Pranvera Resulaj

57.Rahman Rraja

58.Vullnet Sinaj

59.Klodiana Spahiu

60.Florenc Spaho

61.Paulin Sterkaj

62.Eduars Shalsi

63.Anduel Tahiraj

64.Dasantila Tahiraj

65.Ilir Topi

66.Ermonela Valikaj

67.Etjen Xhafaj

68.Alban Xhelili

69.Klevis Xhoxhi

70.Enslemvera Zake

71.Baftjar Zeqaj

72.Bledar Çuçi

73.Jurgis Çyrbja

74.Getjan Deda

75.Denis Deliu“- shkruan ai.

Burimi/Infoshqip.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *