Home

Lajme

Ish-ambasadori Dedaj zhvillon bisedë me Byron e ALDE-së: BE-ja ta kthejë vëmendjen në Kosovë

No Comments Aktualitet Lajme

Ish-ambasadori i Kosovës në Maqedoninë e Veriut, Gjergj Dedaj, ka zhvilluar një bisedë me Byron e Aleancës Liberal Demokratike të Europës në Keyshillin e Europës në Strasburg.

Dedaj përmes një postimi në llogarinë e vet në “Facebook”, ka bërë ne dije se Byron e ALDE-së e ka njoftuar me zhvillimet në Kosovë, tensionet pas invazionit rus në Ukrainë.

“Kërkova që Bashkimi Europian ta kthejë vëmendjen në Kosovë dhe në Ballkanin Perendimor, duke rishqyrtuar heqjen e vizave për Kosovën, fillimin e procedurave urgjente për anëtarësimin e Kosovës dhe të gjitha vendeve të Ballkanit Perendimor në Bashkimin Europian dhe NATO!”, ka shkruar Dedaj.

Burimi/epokaere.com/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *