Home

Lajme

Enver Bytyci – Kryeministri i Malit te Zi, Dritan Abazovic, ka filluar t’i ngjaje Edi Rames.

No Comments Lajme Opinion

Sot jo vetem ka shpreh perkrahjen e tij per Ballkanin e Hapur, por edhe i ka treguar Kosoves se cfare eshte e mire per te! D.m.th i ka kerkuar qeverise se Kosoves qe ta perkrahe kete projekt serb!
Nga kjo pikepamje shoh se Abazovic deshiron te hyje ne gare me kryeministrin e Shqiperise, se kush me shume e kush me mire do t’i sherbeje presidentit te Serbise!
Jam i bindur se presidenti i Malit te Zi, Milo Gjukanovic, nuk pajtohet me kete qendrim te papranueshem te kryeministrit te tij! Ashtu sic nuk u pajtua presidenti i Maqedonise se Veriut me qendrimin e Zaevit dhe per kete shkak e coi per lesh jashte politikes!
Kjo bindje imja buron nga fakti se pervec njerezve te Sorosit, askush nuk e do Open Balkan. Dhe ata qe duan Ballkanin e Hapur jane kunder Procesit te Berlinit! Mjaftojne Rama dhe Vuciq per te punuar per Serbine! Ballkani nuk ka nevoje per me shume sherbetore te Beogradit dhe te George Sorosit!

Burimi/Facebook/Autori

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *