Home

Lajme

Kujtim Gjuzi – Sfidanti Kuksian Ibsen Elezi perballje apo i kthen shpinen Tropojanit Sali Berisha….

No Comments Lajme Opinion

Ibsen Elezi sfidon Sali Berishen.
Ish kryetari i PD Kukes i jep legjitimitet te plote 22 Majit. Zgjedhja e kryetarit te PD nuk mund te anatemohet nga askushet. Ipsen Elezi u tregua konseguent konservator ne rrugen e rritjes se tij dhe PD Ai ishte i balleperballshem me Sali Berishen dhe jo vetem ne gati 23 vjet anetar i PD sot eshte sfidanti per opozitarizem me Edi Ramen. Ne konservatoret mbeshtesim kete kandidim principial per vote te lire me konkurim dinjitoz. Demokracia eshte Vote.
Ibsen Elezi ishte nje kontestues permanent i Ish kryetarit LB edhe Sali Berishes.
Ibsen Elezi Kontestoj kryetarin e Keshillit Kombetar te PD EP
PD eshte parti Liberale e qendres me shikim Djathtas.
Foltore e Sali Berishes po arrin ne Finale suksesi. Berisha Zgjoj demokratet nga gjumi Bashist. Kuvendi zgjedhja nje anetar nje vote i 22 Majit nuk ka shanse te jete me Liberal. Ne kuvendin e PD besoj nuk do te kete vend me per komisionere partiake qe thone: Rrumbullakose numurimin ne 250 a 300 Syresh. Kuvendi i partise demokratike 30 Prill 2022 duket Legjitimoj garen per Voten e Lire u kthye ne origjinen nistore te revolucionit paqesor Dhjetor 90
Ne konsetvatoret urojme te fitoje alternativa me e mire pse jo… ne primaret zgjedhese te 22 Majit te jete e mundur kandidimi i fraksionisteve te legjitimuara ne Statusin e ri te PD 11 Dhjetor 2021
Sali Berisha kreu nje detyrim moral. Foltore Realizoj nje PD me te hapur me te bashkuar… a do ta beje me te Forte?! Doktori ka treguar se eshte Dardan i Forte por perballjet me sfidantin Ibsen Elezi e kane Forcu edhe ma shume.
Dy kandidate nga Veriu per PD po ju gjenerata e re? e Shqiperise se Mesme? Ju Aulon Kalaja. Ju studente te Dhjetor 90 Ju Ju Himarioti Ing. Spiro Curra pse nuk perballeni ne kete gare te votes se lire per Kreun e PD
Ne Konservatoret urojme dy Kandidatet Zyrtare per kryetare te Partise Demokratike Prof. Dr. Sali Berisha dhe sfidantin Ibsen ELEZI
Ju te keni sukses ne nje Gare per Votim te Lire te barabarte me standart per te miren e PD Opoziten e vertete dhe Shqiptaret kudo ndodhen.

Kujtim Gjuzi Kryetar i Partise Kombetare Konservatore ALBANIA

Burimi/Facebook

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *