Home

Lajme

Mentor Kikia – Te luajme presidentash

No Comments Aktualitet Lajme

Une nuk kam asgje me listen e kandidateve qe ka paraqitur kjo pjese e PD per president. Por nje gje nuk e kuptoj vertet. Per cfare u negociua deri tani?
Te paraqesesh nje kandidat per president mjaftojne 20 firma deputetesh dhe kete te drejte nuk e fiton me negociata, por e njeh kushtetuta.
Per te qene me seroze, opozita nuk duhet te shkoje me nje liste 10 personash, e ti thote PS-se: fusni doren ne thes e merrni ke tju zere dora, por te kishte vene gishtin tek njeri dhe te lobonte, ta mbeshteste, ta kerkonte me force.
Kjo do te quhej negociate.

Burimi/Facebook/Autori

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *