Home

Lajme

Kejsi Rrustja, nuk ndalet, prezenton këngen e re “Dancing with you” në koncertin e madh në Gjermani

No Comments Kulture

Këngëtarja e njohur shqiptare që jeton dhe vepron në Gjermani Kejsi Rrustja e shoqëruar nga violinisti Alban Shehu para publikut gjerman dhe shqiptar ka prezentuar këngen më të re, njofton gazeta zvicerane Le Canton27.ch

Kënga më e re e Kejsi Rrustes quhet “Dancing with you” ku muzikën dhe tekstin i kam shkruar vet me orkestrim nga Shpetim Saraci vidioklipi nga Magnet Media.

Në këtë koncert te madhe këngetarja jone shkëlqeu me performancen e saj e cila u prit me duartrokitjectecgjats frenetike.

Jo vetem kaq prezentimi i Kejsit ne kete koncert bsshkoi edhe shqiptaret dhe gjeramenet te percaktumrve te ndryshme fetare dhe politike.

Per here te pare, ne NRW perfaqesuesit e besimeve fetare nga Shqiperia ne DIALOG me institucionet gjermane, qytetet e Essen, Bocholt, Duisburg, Düsseldorf dhe me diasporen tone.

Harmonia fetare dhe toleranca jane virtyte shqiptare te mbartura nga brezi ne brez nder shekuj!

Ky aktivitet u zhvillua nen kujdesin e Konsulles se nderit Anduena Stephan

Do peekujtuar se Kejsi Rrustja, ishte kengetarja e vetme nga dispora shqiptare (Gjermani) pjesëmarrëse në Festivalin e 60 në RTSH mbajtur vitin e kamuar ne Tirane.

Për Kejsi Rrujstja tash e disa here kane shkruar pos mediave shqiptare edhe mediat gjermane si nje e këngetare me perspektive, zeri i se ciles po i hap rruge dhe suksese. Ajo sot jeton dhe vepron në Gjermani me prindërit dhe dy vëllezerit e saj. Kejsi s’ka me shumë se 18vjeçe, që askush nuk do ta besonte per shkak te zerit te saj plot nuanca. Ajo ka arritur mjaft suksese në lëmin e muzikës si këngëtare që mund t’i tërheq gazetaret për një interviste sikur ate të gazetes zvicerane ne shqip “Le Canton27.ch”

Burimi/Botasot.info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *