Home

Lajme

Kur Perandori me ciceron a diplomatë vjen tek Tirani !

No Comments Lajme Opinion

Nga Kujtim Gjuzi.
Baca + Çunat thyejnë në mes çdo Pallosh 2 Metrosh.
Djali i ministrit të brëndshëm pse duhet të mos ishte nisma e falsifikatorit dhe kontrabandistit!
5 Perandorë dhe një Kancelare kanë vizituar Trojet Albane.
Jul Çezare 44 Pes.
Viktor Emanueli lll 1940
Nikita Sergey Kryshov 1959
George W Bush 2007
Rexhep Taip Erdogan Prill 2013 e në vijim vjen….
Pesë perandorë janë stimuluar të zbresin për të vizituar Tiranët nxitur prej ciceronëve. Ata që sot në kohët moderne quhen këshilltarë a diplomatë nxisin andaj vijnë perandorët ne trojet Albane. Në rastin e Jul Cezare Tiranët nuk ishin dakortësu për vendosjen e vetëm një falamuri sic ishte Flamuri Romak i kuq me Luan të Artë në qëndër. Sherri midis perandorit dhe të dërguarit të tij Ciceron vijoj për aq kohë sa zbritja e Perandorit Çezare në Dyrrah – Durrësi sot u bë e detyrueshme. Kjo mosmarveshje u zgjidh me vendosjen e dy flamujve në Garnizonet e legjonit lX Romak. Një është Flamuri Kuq e Zi ( Shqiponja me dy koka pra një kokë për vëndasit Tiran dhe një për Romakët )
Viktor Emanueli i lll synoj më shumë kërkoj si kopështije krejt Albaninë. Fakti që një Ortodoks Himariot si Vasil Laçi i lëshoj plumba perandorit Roman flet për pamvartësi sovrane të çdo shqiptari për mbrojtje të identitetit trashëgues.
Nikita Sergej Kryshov është i vetmi perandor Lindor që në 12 ditnetë bujtimi kërkoj me cdo kusht të mbante Vlorën me nënujeset Ruse.
Sovraniteti e dërgoj Hoxhë Diktatorin deri në Kinë.
George W Bush zbriti në Tiranë në bashkërendim me Bacë Dardanin duke rivendos me veto perandorake të drejtën Albane për shteformim në Kosovë.
Rexhep Taip Erdogan zbriti në Tiranë për Xhami me katër minare?!
Angela Merkel 2015 – 2019 nuk u shua si shu**a e Pulës me vizitat e saj Zorristia na trajtoj si Tualet i Europës. Mbetjet radioaktive janë në trollin Alban.
Më 2017 familja e Sali Berishës u rrezikua.
Shqiptarët thonë:
Kur rritet Fmija rrezikon të prishet shtëpia.
Baca i Dardanis është rritur në kushtet e kullës si i tillë mbrojtja është strategji trashëgimore konservatore për pasojë, Sovranizmi merr pushtet instiktiv i fituar si imunn ndaj çdo kanosje jo vetëm fqinjësore por edhe në rrafsh më të gjerë.
2017 tregoj se askuj nuk mund ti shkojë në mëndje të merrte peng Sali Berishën.
Cadra e Lirisë pjestoj qeveri dhe Edi Rama këtë s’mund t’ia falë Dardan Berishës kur vetë e kish falur në Gërdec 2008
Kryeministri përdori fabulën si Kalë Troje.
Edi Rama përdori me dinakëri LB dhe Bashizmin për të degjeneru institucionin Baca jo vetëm i Berishajve. Përdorimi nga ER në format Sorist dha rrezultat korent, arriti “non gratën” mbi familjen Berisha.
ER duket nuk kish kuptuar që një institucion është vështirë ta menderosësh.
Sali Berisha tashmë i ka shpëtuar darës së diplomacisë dështake të Edvin Ramës, ky fakt duket qartë.
Perandori Konservator Hungarez i dha mbrojtje Doktor Bacës po ashtu perandori i Euro Gazit Azer Ajli Ajliev e ftoj në Darkën botërore që s’besoj është e fundit për Sali Berishën.
Edi Rama tash duket i njollosur për të 4 herë.
Ministrat e tij të brëndshëm merren me afera të Drogës ilegale duke bërë kotrabandim të produktit farmaceutik si vepër penale ndërkombëtare
1 – Saimir T i dënuar familjarisht për kontrabandim Droge dhe medikamente farmaceutike në Itali dhe në Shqipëri.
2 – Fatmir XH me vëlla babe kontrabandist Familjar, dënuar për Drogë në Itali.
3 – Sandër LL Kimiku me skuadër dhe policie të droguar vret qytetarin. Pons Pilates ER lan duart me familjen e të ndjerit KR
4 – Ministri i katërt i Brëndshëm Blendi Ç ndihet në vështirësi sepse djali i tij ndodhet në dokumentin hetimor në ndjekje penale për fallsefikim dokumentacioni dhe kontrabandim medikamente në kohë pandemie.
A duhet të japë doreheqje Z. Çuci sic kërkoj sot PD
Po duhet të japë dorëheqje jo vetëm BÇ por krejt qeveria sepse parashikon ligji Anti Mafia.
Nëna e Djalit të ministrit të brëndmshëm Zh. P pretendon se djali i saj EÇ është i pafaj. Po kjo gjasë është e vërtetë për aq kohë sa prezumohet pafajsia nga Gjykata e Shkalles më të lartë por…. Nervozizmi i saj dukej qartë ndaj pusetes ku ka rënë viktimë ajo në radhë të parë.
Qytetari Digjital në fakt nuk është Doktor Baca.
Zonjë Zhaklin P është një nënë e pa përgjegjësi që ka shtyrë djalin e saj drejt kontrabandimit dhe falsefikimit të dokumentave dhe medikamenteve mjeksore.
Nje nënë duhet të ketë përgjegjësi kur bllokon vendime të Gjykatës. Duke realizu veprime, Zh.P largon përgjegjësinë aterore dhe bllokon djalin të rritet me kulturën e respektit ndaj ligjit te cilën në cdo rast e afron babai BÇ
Zhaklin P duket qartë që ka dështuar. Inati si edhe ne rastin e reagimit me fjalor pusetash nuk ka mundur të edukojë djalin e ministrit të Brëndshëm B. Çuci.
Skandali e detyron ministrin BÇ te japë Dorëheqje.
Kryetar i PD zoti Sali Berisha duhet të investohet plotësisht që:
Kryeministri i kontrabandës, drogës dhe qenieve njerzore duhet të largohet me çdo çmim.
Një deklaratë për shyp e PD për skandalin familjar të ministrit të brëndshëm Blendi Ç nuk mjafton;
1 – Familjarët falsefikues të dokumetave mjeksore.
2 – Vrasjet e qytetarëve dhe punonjësëve të policisë në Komisariate janë vijimësi mos serioziteti.
3 – Vrasjet me pagesë janë sinjifikim mafioz.
4- Vrasjet me C4 Qyteteve dhe Autostradeve janë tmerr për shqiptarët.
Ju Ciceronë diplomatë e kuptoni pse duhet sovraniteti Opozitar edhe në Kolumbinë e Europës.
Ju diplomate anti kontrabandë e kuptoni ku u ulët me korrupsionin mafioz të Rilindjes.
Ju diplomate a ciceronë bëhuni pak Rajësonë në Shqiperi ndryshe i mbyllni rrugën perandorit të rradhës të vizitojë Shqipërinë Kolumbia Europiane.
PD dhe veçanërisht Sali Berisha ka detyrim të ndalojë marrzinë e djemve të ministrave të qeverisë së korrupsionit dhe kontrabandës që vrasin shpresën e Shqiptarve.
Ju Xhaklin P mos merrni në qafë sikur deri tani djalin tuaj për disa para të pista më shumë kur babai i tij BÇ dhe djali vetë EÇ mund dhe kanë mundësi të jetojnë pa pisllëkun qe i ke ofruar ti.
Fotot: nga Hamza Hatika.

Burimi/Facebook

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *