Home

Lajme

Sulejman Abazi – FJALET I MERR ERA,TRADHETARET NUK KANE FRIKE NGA FJALET, POR NGA VEPRIMI.

No Comments Lajme Opinion

Jemi ngritur ketu ne fcb “te gjithe kunder te gjitheve” dukei hapur gropen interesave kombetare me duart Tona.
Qendrimet ne fcb aq sa ushqejne vetedijen kombetare dhe denoncojne, po aq dhe me shume na therrmojne me percarjen ne unitetin kombetar.
Kjo nuk eshte zgjidhje, por vetevrasje.
Rendja pas “lidereve” politik te deshtuar, qe kane nje mal me pergjegjesi mbi vete per situaten ku jemi, eshte tradheti ndaj interesit kombetar.
Ata nuk jane zgjidhja jone, por vereveasja jone.
Mosorganizimi qytetar per shkak te pseudointelektuslizmit dhe egoizmit, eshte verevrasja jone.
Te irganizojme mendimin dhe te ngrihemi ne kembe, per te mbrojtur dy gjera te cmuara, JETEN DHE TRE SHTETET TONA SHQIPTARE.

 1. Te mbeshtetemi ne Strategjine tone Kombetare dhe te kerkojne ngritjen e Qendres se Drejtimit Strategjik te interesave kombetare, me fuqi kushtetuese.
  2’ Politikanet ne Kosove pa dallim, te ngrihen ne kembe te mbrojne shtetin dhe te veprpjne per te zgjidhur ceshtjen kombetare te Kosoves.
  Demokracia do ndertohet dhe do funksionoje, por ne zgjidhjen e ceshtjes konbetare ska kthim prapa.
  Mjaft me merita pa merita.
  Rreziku serbo-rus eshte i pranishem.
  Tradhetia kunder qeverise ne Prishtine ne emer te luftes per pushtet, ne fakt eshte perfshirje ne skemen serbe antishqiptare.
  Tradhetia ska brire.
  Ajo po del hapur dhe ben karshillek jetes tone.
 2. Po keshtu ne Tirane, te mbledhim mendjen kunder fjalamaneve e demagogeve dhe te mbrojme shtetin tone, te kapur nga nje Sekt I rrezikshem politik dhe etnonacional, qe eshte forcuar duke perdorur po shtetin tone.
  Po sulmohet gjithcka shqiptare.
  Klasa politike Neoliberale ska atdhe dhe komb, por vetem interesa oligarke antishqiptare.
  Poshte e me poshte do te shkojne me kete neodiktature.
  Militantizmi partiak dhe militantet politike, jane kanceri ne trupin e shteteve dhe te kombit.
 3. Ceshtja shqiptare ne RMV ka 20 vite qe tradhetohet.
  Politikanet shqiptare ne RMV jane nje bisht i lerosur i sektit antishqiptar ne Tirane.
  Figura si Ali Ahmeti &Co duhet te shporren nga jeta e shqiptareve.
 4. Pa shume temenara pseudopatriotike, ta pranojme: Kudo ne trojet tona po prekim fundin, perballe egersise se sherbimeve inteligjente lindore, te cilat po na shkaterrojne me shqipfoles.
 5. Pa shume temenara dhe lutje, Diaspora dhe emigracioni i ri te plotesojne angazhimet dhe detyrimet ndaj ceshtjes kombetare. Jeni ehprese dhe fuqi e madhe.
 6. Nuk po bejme thirrje fcb, por ballafaqine konkrete ne Tirane, Prishtine dhe Shkup,.
  Duhet mendim i organizuat dhe organizim konkret ne mbrojtje te interesave tona jetike, per te mbrojtur shtetet tona nga pushteti oligark antikombetar.
  Fjalet i merr era dhe tradhetare skane frike nga fjalet, por nga veprimi.
  Koha dikton, e thekeoj, dikton te fillojme te luajme me rregullat tona qe na garantojne jetesen dhe ate pak sovranitet qe na ka mbetur.
  Ta fillojme nga pozitiviteti qe shfaq sot Qeveria ne Prishtine.
  Poshte Open Ballkan, poshte aleanca sllavo ortodokse, poshte tradhetia, te behemi njesh me politikane dhe rinine qe e duan kombin e tyre.
  Ne projekton e Strategjise Kombetare do te gjejme ato rrugesgjidhje, te cilat burojne nga vetedija kombetare dhe jo nga politikat e dites
  Faleminderit
  25.06.2022

Burimi/Facebook/Autori

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *