Home

Lajme

Kujtim Gjuzi – Beteja per te poseduar sheshin Skenderbej Vijon.

No Comments Lajme Opinion

Une djali i Bajramit Protestoj!
Edi Rama ky neo Otoman lejon mbulimin e Heroit Kombetar qe te falen besimtaret myslimane ne sheshin e mijra betejave.
Po pse mer baca Sali pse nuk reagon? Pse nuk e ndalon kete injorance mendimore per te kthyer sheshin ne faltore islame?
A thua jemi ne Medine per Haxh e jo per Bruksel.
Nuk i humb besimtaret myslimane te PD jo jo or Doktor Berisha.
Tash jena mesu qe vetem ti munesh me ndalu ngritjen perpjete me shpine kah Europa ne kodershesh Skenderbeg.
Jam dhe do te jem kunder Diktatorit HOXHA por ai me:
1967 Sheshin ja ktheu tradicionit Kristian Europian hoqi Ortodoksin Gjeorgjian Stalin dhe….
Vendosi permendoren mbi kale te Heroit Kombetar Gjergj Kastriot Skenderbeg.
Kalores mbrojtes Atlet i Krishtit u gjet aty me 1968 me rastin e 500 vjetorit te vdekjes.
Diktatori vrases ishte ama vrasesi riktheu traditen Pellazgo – Ilire – Albane te nje kombesie vitale siç jemi ne Shqiptaret.
E. Hoxha e dinte mjaft mire se sheshi i Tiraneve eshte sheshi i 11 daljeve ku Jezu Krishti kaloj me 11 shenjtore pasues duke lane si orientim ndertimin e 11 Kishave katolike dhe Ortodokse. 2022 vjet kalendar kristian dhe beteja per te marre islamet ne posedim sheshin vijon.
Xhamija e Et’hem Beut aty me gjithe Varr.
Edi Rama Koder sheshit i shtoj mbulimin e Gureve reliev qe mbajne bazament per Heroin me pamje nga Europa Wieneze – Romane – Berlineze e Londineze.
Edi Rama ky armik i kombesise Albane tashme hapur lejon te falen shqiptaret e Besimit te huazuar islam ne qender te Metropolit si per tu dhene te drejte sivellezerve te tij greke e sllave.
A e dini pse e ben Rama miq besimtare islame?
E ben qe Ju te vertetoni tezat Greke dhe Serbe se shqiptaret jane arabe jane Turq te mberritur ketu 600 vjet me pare?!
Nese jemi ne vitin kristian 2022 ne vitin islam jemi ne 1355
Keshtu do shkojme ne Europe?
Sot e sa vite Edi Rama premtoj Xhamine e Namasgjase u be me 4 minare ne shkelje te marveshjes Janar 1444 Patriarkane Stamboll Otoman.
Pse lejon Edi Rama ne shesh Skenderbej ti kthehet shpina Europes Kristiane duke i’u mbuluar fytyra Gjergj Kastriotit Atleti mbrojtes i krishterimit.?!
Kleriku At Gjergj Fishta thote:
Per Bajrame Pashke Shqiperine e kemi Bashke.
Po si e kemi bashke?!
A nuk eshte tashme Xhamia e Namasgjase gati?
A nuk u be xhamia qe besimtaret te falen atje.
Pse pse vijohet te pushtohet sheshi qe mban emrin e Gjergj Kastrioti Skenderbej.
Edi Rama nuk don Europen kristiane andaj lejon besimtaret muslimane ti kthejne shpinen kontinentit qe serish e quajme Kura e motit qe na ra mohit me 1913 Çameria islame kaloj me genocid nen Greqi me 1913 Ilirida islame formoj Maqedoni 2020 Dardania islame 100 vjet nen Serbi. Ore miq besimtare myslimane… A kujtoni ju se jeni me islamike se une djali i Bajramit? Si more vijoni me ngulm ka 9 vjet dhe beni beteje te merrni sheshin duke i kthyer bytën Europes Kristiane.
A keshtu doni ju me hap bisedime me Europen?
Po shume mire na e bejne ne Europianet qe na kane shperndare ne 7 shtete te Europes Juglindore.
Po shume mire na e bejne ne fuqite e medha qe na shperndajne si zogjte e Korbit neper bote.
Shkelqesi Kryetar i Komitetit Mysliman Shqiptar B. Spahiu.
Lutem mjaft me falje ne Sheshin Skenderbej.
Faluni ne 447 Xhamite qe ndertuat prej Demokracise te fituar nga protestat tona ne sheshin Skenderbej.
Mjaft me falje ne sheshin e katolikeve, Ortodokseve, Muhamedaneve dhe Bektashinjeve.
Mjaft betejes per pushtimn e sheshit te 11 kishave katolike. Emrat e shenjetoreve te sheshit sot po i rezervoj.

Burimi/Facebook

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *