Home

Lajme

Myslim Murrizi – Çfare “ lajmi” i trishtueshem!!!!

No Comments Lajme Opinion

Nuk ka mare pjese me ceremonin e ngritjes se flamurit te BE para godines se Qeverise Arben Kraja
Booboo çfare hataje e madhe
Dy rruge ka per ta rregulluar kete gabim fatal te Rames
Ose ceremonia duhet te ri behet perseri neser ose kur te kete kohe Kraja
Ose Kraja duhet te mare te pandehur Ramen qe ka zhvilluar gjithe kete ceremoni pa prezencen e Arben Krajes
Rruge te mesme nuk ka
Pranda zgjidhni e mirni se te besh gjithe ate ceremoni ne mes te vapes, ne mes te bulevardit, para zyres se te madhit dhe te mos jete i pranishem ish kandidati per deputet i Lisen Bashkurtit dhe i Ramiz Alise ne zgjedhjet e 31 marsit 1991, kjo eshte e pa falshme
Nuk e di si e kane duruar koleget e Krajes kete mos perfillje dhe si ju ka shpetuar Ambasadoreve ky incident shume i rende???????
Megjithese sa ceremoni e sa daulle sazesh do bej Qeveria derisa te futemi de fakto ne BE do kete kohe plot qe te korigjohet ky “ gabim” i rende derisa Kraja te dali ne pension
Po sa u kenaqa kur i pashe te rreshtuar si zogj korenti te gjithe drejtuesit e Institucioneve Shteterore qe me ligj dhe me Kushtetute nuk varen dhe nuk duhet te jene ushtare te km dhe te Qeverise
Ahhh mor Arben Kraja qe ke qene i zene sot duke mare ne pyetje 240 fshataret e Bektashit autokombanjerit nga Kuçova qe te zbuloje “krimin “me te madh qe ka ndoshur ne kete vend prej 32 vitesh e qe ka mbajtur peng negociatat e Shqioerise me Europen!!!!!!
Çfar bukurie, çfar lezeti dhe çfare madheshtie ka humbur sot kjo ceremoni nga mos prania Juaj
E gjitha u duk fiks siç ka thene shpesh here Rama, si dasem pa nuse
Ehhhh sa do jene merzitur drejtuesit e BE-s dhe KE-s qe ngritja e flamurit te Tyre u bë pa prezencen e nje ish hetuesi, ish kandidati te bashkimit te rinis se punes se Shqiperise
Por duhet tua shpjegosh Arben ,te pakten Ambasadoreve ,qe edhe pse nuk ishe Ti, kishte plot nga ish shoket e Tu te kohes se komunizmit qe kane qene kandidat te Lisenit dhe Ramizit sot si “pro” Europian dhe pro perendimor te hershem por te “ infiltruar” tek PPSH

Burimi/Facebook/Autori

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *