Home

Lajme

Myslim Murrizi – Nje pyetje per Zj Bushka dhe grupin parlamentare te PS

No Comments Lajme Opinion

Çfar ju pickoi qe sot belbezoni sikur keni zbuluar marsin per ligjin e ish spiunene te sigurimit?
A nuk ishit po ju ne ate salle te peshtire qe rrinit si te menderosur ne qershor 2020 kur une se bashku me 18 koleg deputet jo spiun ju propozuam te votonit ligjin per te hapur dosjet?
Pse ne qershor 2020 votuar rresht si vemje kundra ketij ligji?
A ka mundesi qe te mos na çani tr sikur po propozoni nje ligj te ri dhe sikur po sillni nje risi ne politiken Shqiptare???
Nga ndryshon ky mender projektligji juaj nga ai qe ju propozova une ne qershor 2020?
Mbylleni gojen se qelbni dynjane dhe tregoni pse nuk e votuat ne qershor 2020 kete ligj dhe minimalja kerkoni falje
Denglat mund tja shisni atyre qe nuk ju njohin çfar jeni e qe mund tju dine per “lidera” per te ndershem e per parimore, jo neve qe ju njohim mire se çfare jeni, çfare perfaqesoni dhe qe thjesh levizni ,votoni, flisni e propozoni vetem kur ju urdherojne si ushtare te verber
U kujtuat ju sot se spiunet e sigurimit dhe oficeret e sigurimit nuk duhet te jene me te zgjedhur apo ne administraten Shteterore!!
Po pse a nuk thoshte te njenjten gje ligji qe propozova une ne qershor 2020???
Apo kur e propozoj une qe nuk jam ortak me Genta Sulen dhe nuk kam mare tendera bashke me te, nuk quhet ligji. Duhet ta propozojne “ miqt”, ortaket dhe ata qe kane mare shtepi tek pallatet qe nderton bashkeshorti i Gentes qe ta votoni ju si te tredhur
Pse u kujtuat pikerisht pas dy vitesh qe dashka votuar ky ligj??
Apo mendoni qe ju ka rene pak numri i spiuneve te sigurimit ne grupin tuaj parlamentare???
Ehhhhh sa spiune keni aty ne grupin tuaj parlamentare saqe do habiteni edhe vete
Bile ka mundesi tu rrezohet “ udheheqa” ne parlament e ne grup
Tregojuni Shqiptareve pse nuk guxuat ne qershor 2020 ta votonit pro kete ligj qe po na e servirni sot si “ shpikje”????
Shqiperia prej 32 vitesh vuan se ka patur me shumice deputet spiune dhe deputet plehra qe votojne si te tredhur çfare urdheron padrino i radhes
Ju jeni turpi i shoqerise njerezore dhe pa moral, pa karakter, pa dinjitet njerezor, pa kurajo, pa fytyre dhe pa seder qe shnderoheni, tjetersoheni, shperfytyroheni ne ate menyre qe vetem soj juaj mund ta bej
Ju jeni skllever qe kurre nuk keni provuar shijen e lirise
Ju jeni rober qe kurre nuk e keni shijuar te qenurin njerez te lire
Ju nuk jeni deputet dhe perfaqesues te Qytetareve Shqiptare por nje tufe gjallesash pa identitet qe thjesht ngrini doren apo shtypni butonin siç ju urdherojne
Do ju lutesha shume ta qepnin gojen per kete ligj e ta votonin ne heshtje siç ju kane urdheruar dhe po te keni sado pak fytyre duhet te kerkoni falje publike pse votuat kundra ne qershor 2020
Kete lloj “ akrobacia” politike brenda 2 viteve nuk e ben dot as majmuni qe rrahu punonjesit e bashkise Sarande, ndaj ju jeni te peshtire saqe para syve te Shqiptareve dukeni majmune te grumbulluar ne kopshtin zologjik politik

Mund të jetë një imazh i teksti
Përshkrimi i fotografisë nuk është i disponueshëm.

Burimi/Facebook/Autori

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *