Home

Lajme

Enver Bytyci – Nuk dua te bej konspiracionistin! Por greva ne Kosove e ka nje prapavije jo anti-qeveritare, por anti-Kosove!

No Comments Lajme Opinion

Si eshte e mundur qe kjo greve te nise ne prag te 1 shtatorit, kur pritet edhe me e keqja, ndonje konflikt i padeshirueshem per Kosoven ne veri te saj?!
Edhe sikur arsimtaret dhe punonjesit e tjere ne Kosove te ishin vertet te diskriminuar nga kjo qeveri, nje greve e pergjithshme ne kete moment shkon ne dobi te Serbise dhe armiqve te Kosoves!
A kane mend ta mendojne kesisoj ate qe po bejne te paudhet?! Nderkohe qe nuk mendoj se problemet e tilla i paska shkaktuar nje qeveri, e cila vetem prej 16-17 muajsh eshte ne pushtet!
Une shoh se qeveria po perpiqet ta mbroje Kosoven prej Serbise! Dhe kurre nuk e mendoja se mesuesit, ata qe kane mbajtur gjalle frymen kombetare ne kete vend, te behen pengesa kryesore e institucioneve ne kete mision te veshtire e te lavdishem!
Nese nuk ndihemoni, se paku mos pengoni, te dashur kolege! Lerini partite dhe propaganden pro-serbe ne dem te Kosoves! Madje denoni ato!
Pas clirimit te plote nga Serbia, kemi kohe te bejme greva e protesta pa fund! Madje nxirrjani inatin e gjithe kohes qe mbetet pas! Por tani po i sherbeni Serbise dhe planeve te saj! rrezojeni atehere Albinin e 20 Albina! Po te doni shkoni e merreni Thacin e Grenellin e sillni ta qeverisin Kosoven! Por Kosova duhet cliruar me se pari nga Serbia! Kete po e ben Albini e Vjosa! Dilni e perkrahni me gjithe forcen tuaj!

Burimi/Facebook/Autori

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *