Home

Lajme

Dritan Kaba – KRIMINALE

No Comments Lajme Opinion

Vajza qe shkon me brekë ne dasmë na paska sjellë në Tiranën e antikomunizmit yllin komunist mbi shqiponjë duke përdhunuar dhe rishëmtuar FLAMURIN e shqiptarëve.

Me ate yll lidhen mijëra viktima, jetë të përfunduara, të varur në litar apo të pushkatuar.
Me mijera familje te internuara!
Miliona ditë burgu apo internimi.
Mijëra të rinj e te reja që humbën jetën internimeve, burgjeve, iu prene ëndrrat, e ardhmja iu bë e zezë. U vranë kufijve te Shqiperise dhe u tërhoqen zvarrë, të lidhur me tela me gjemba këmbe e duar.

Është të sjellësh flamurin e ndarjes së Shqiperisë nga Kosova.
Jane me qindra shqiptare të Kosovës që kanë vuajtur burgjeve te komunizmit. Sakrificat e tyre, kjo që del me brekë verdallë, i poshtëron, i përçmon, i baltos.

Nuk ka asgjë artistike në këtë mes, veç shkeljes së gjakut të atyre mijëra viktimave.
Të sjelllësh yllin komunist në mes të Tiranes, është të pështysh në fytyrë një e nga një të gjithë shqiptaret që duan lirinë e demokracine!

E çfare mund te presesh tjeter nga nje pjellë e ndyre qe nuk respekton Zotin! Si mund të respektoje vuajtjet dhe jetet e humbura ne 45 vite komunizëm?!
Lëtyrë e ndyrë marksiste! Plehrë qe më bën të vjell sa herë dikush do më detyrojë të degjoj muzikën e saj.

TURP, TURP, TURP!

P.S. As më intereson fare në ishte apo jo në koncert. Kush e solli. Ajo edhe i ati janë organizatoret e këtij akti kriminal në mes të Tiranës. Që është një leftiste idiote për këtë nuk kisha asnje dyshim, por me këtë kaloi çdo cak.
Nuk i kuptoj ata këngëtarë që hipën në skenë e kënduan pas këtij akti përdhosës së flamurit. Janë njësoj fajtorë që nuk e braktisën atë skenë.

Burimi/Facebook

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *