Home

Lajme

Rada:”Kosova fitoi duelin diplomatik”

No Comments Aktualitet Lajme

“Politikania serbe, Rada Trajkoviq,ka thënë se Kosova është para Serbisë në raport në politikë duke përmendur marrëveshjen e arritur për dokumentet identifikuese.

“Është e padiskutueshme që Kosova fitoi duelin diplomatik për dokumentet.

Dhe ekipi ynë negociator e humbi shansin për ta kushtëzuar marrëveshjen për reciprocitetin, të paktën për formimin e Asociacionit të komunave serbe”.

“Kurti është i guximshëm dhe nuk do të jetë edhe më i gatshëm për kompromis. Kjo duhet të shqetësojë të gjithë ata që kanë për qëllim një Kosovë multietnike”, ka shkruar Trajkoviq në Twitter.

Burimi/a-news24.com/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *