Home

Lajme

Sot nis Saga e re parlamentare e votes se vjedhur!

No Comments Lajme Opinion

Kush do ta fitoje Betejen: Spiunet e Beogradit apo mbeshtetesit e Politikes Anglo – Amerikane per Shqiperine Europiane?

Reforma ne drejtesi ne 6 vite dhe perpara saj jane vendosur dy ministra e 7 deputete me precedente penale te me hershem?!
Sa pak per nje popull qe vuan prej 77 vitesh nga gabimi fatal diplomatik i Wiston Çarchill, marveshja e Jaltes USA – Britani – Rusi.

Perandoria Ruse me lufte u rizgjua komunare me revolucionin e Tetorit 1917 Ne fillim shekullin e kaluar. BRSS sot po rizgjohet me Carin e Ri Vladimir Putin. Nipi jo e jo i çmendur Roma nov kerrcenon Londren por edhe gjithe njerzimin. Lufta per rikthimin e BRSS tash 22 vite e rifilluar prej Carit te ri komunar vijon e pa precedente. Lufta prodhon para…. leviz stanjacionin merr jetet e pafaj keshtu ka qene dhe keshtu do te jete……
Ukraina eshte viktima e radhes post Afganistan e po vuan luften nga lidershipi i saj euforik Sorist.

Sot ne Shqiperi nis seanca plenare e votes se vjedhur me 25.04.2021

Konservatoret nuk njohen zgjedhjet e vjedhura. Saga vijon ne Gjykata. Ne punojme per shtetin e se drejtes. Ai do te mberrije, asnjehere nuk eshte vone. Shtetet i realizon diplomacia e forces. Britania gaboj me ne shqiptaret 100 vjet me pare ashtu sikur gabuan gjermanet 200 vjet me pare me ne.
Aleanca Neo Ortodokse vijon me e forte sot se sa dje. Ballkan i Shqyer nuk eshte Europe Juglindore eshte rikthim te nena ruse e disa shqipfolesve.

Le te fokusohemi ne Shqiperi.

107 vjet me pare Dum Babistet perzune gjermanin Wilhelm Princ Wode?
83 Vjet me pare karagjozet e Musolinit perzune Familjen Mbreterore 50/50 Muhamedano – Katolike Ahmet Zog l dinastia e 7
77 vjet me pare Çerçill Gaboj ne Malte duke lene nen juridiksion e BRSS Europen Juglindore.

Shikoni sot axhienten e Rusit Putin. Vasalet e kane hapur me diplomaci spay porten Ballkan i Shqyer i hapur po po hapur dymbedhjete kanatash e shqyer nga Edvin Rama kryeminister i votes se vjedhur. A do ta lejojne Amerikanet e Biden katolikut te jete nen presionin Sllav Roma 2022 vjeçare e kalendarit kristian?
A do te reagohet fort te ndalet fryma anti amerikane anti Europiane tek ne shqiptaret?!

Shqiperia nuk eshte kerthiza e botes por ketu ndahet Lindja me perendimin.

Tentativa per te Çare Europen me Ballkan te shqyer eshte perhere Ruse. Gjasa keshtu ka qene dhe keshtu eshte e do te jete ne duhet ta ndalim. Koha per ta kuptuar dhe vepruar diplomacia Londineze dhe Amerikane kete gjase eshte sot po po sot ne seancen plenare te sesionit te ri parlamentar te votes se vjedhur nga Neo Otomani Edvin Kristaq Ortodoks Rama.

Koha qe Shqiperia te kete nje qeveri tranzitore me kryeminister KATOLIK eshte tani neser eshte vone.

Gadishulli nuk duhet te jete Neo Orto Otoman. Ne shqiptaret jemi ne viset tona ne Europen tone Jug Lindore. Ne jemi Europiane jo e jo Neo Otomane. Diktatori ishte Vamp por Floten BRSS sikur e futi me 1948 me 1961 e largoj nga Porto Palermo bregu Shqiptar i Otrantos. Ruset e Car Putin enden sot ne ujra nderkombetare ne Mesdhe, Jon e Adriatik dhe Zhele znovi i filmit te tij “lufta dhe paqja” kishte te “Drejte” ne padrejtesine e tij per te mesy ne Vatikan.

Miq Britanike dhe ju amerikane ndalni sot ne seancen plenare ne Kuvendin e Shqiperise duart e zgjatura te Carit Rus ne Europen Juglindore.
Vetem ju mund ta beni sikur i ndalet ne Kosove.

Shqiptaret jane Falenderues ne kete 100 vjetor te mardhenieve diplomatike Albania – USA – Britani.

Ne u jemi mirnjohes Presidenteve Amerikane.
George W Bush, Bill Clinton, Richard Nikson, Wdroou Wilson e pa dyshim mbretereshes Britanike Elisabeta ll qe ngarkoj kryministrin Tony Blayer te Liroje Dardanine sot Republika e Kosoves.

Shqiperia eshte Europe nuk eshte Ballkan i Shqyer.

Ne kemi fituar beteja me Gjergj Kastriotin, Ali Tepelena e Nena e madhe Shenjtore Tereza per te qene Europiane ne 2022 vjet Kalendar kristian. Ne do ta fitojme edhe sot per te qene te sigurte si europiane neser.

Burimi/Facebook

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *