Home

Këngëtar shqiptar

Noizy

Noizy debutoi në industrinë e muzikës më 20 dhjetor 2004 me këngën On Top of the Rest që ai luajti në një music contest Top Fest të organizuar nga Top Channel.[5] Në vitin 2009 lëshoi albumin e tij të parë Pak Më Ndryshe. U desh gati një vit i plotë për t’u lëshuar në mënyrë shumë profesionale, të incizuara dhe të përziera nga inxhinieri britanike Tom “On the Mix” Gillieron, GBMC dhe Noizy vetë.[6][7] Në vitin 2010 Noizy nisi një mixtape të quajtur Most Wanted Mixtape.

Ai është i njohur për miqësinë e tij, sepse ka shumë miq të njohur si Blerim Destani, Azet, Ledri Vula dhe më shumë. Noizy është gjithashtu një kampion në betejat e rrugës “Street Fight”, ku ai u shpall kampion i Londrës në 15 ndeshje dhe 15 fitore.

Noizy gjithashtu luajti në një film shqiptar të quajtur ZORI, i cili u publikua në vitin 2015.[8]

Në 2016 Noizy lëshoi albumin e tij të 3-të te quajtur ZinCity.

Në 2014 Noizy nisi një bashkëpunim me këngëtaren e njohur shqiptare Enca Haxhia, e cila u bë pjesë e grupit O.T.R.[9]

Noizy lëshoi një tjetër “Midis Tirone”, e cila arriti në 1.200.000 shikime brenda 24 orëve dhe kënga u bë e disponueshme për music download më 5 nëntor 2016, në dispozicion për iTunes dhe Deezer.

“Midis Tirone” u lirua më 5 nëntor 2016 dhe debutoi në numrin një në ASL Music duke tejkaluar këngëtarët e njohur si Otilia, Faydee, [Inna] dhe më shumë.