Home

Lajme

Olsa Muhameti merr vendimin drastik në lidhje me Përputhen

No Comments Argëtim Kuriozitet

Sezoni i tretë i “Për’puthen” ka nisur dhe bashkë me të edhe debatet dhe afrimitetet mes konkurrentëve të programit. Ashtu si më herët, edhe këtë vit autore e këtij programi është Olsa Muhameti, emri i së cilës është lakuar shumë në media.

Mirëpo, pas të gjithë famës që ky format i ka dhënë, duket se ajo është lodhur shumë dhe ka vendosur që të gjejë pak kohë për veten. Në një bisedë virtuale me ndjekësit e saj në InstaStory, Muhameti ka treguar se ky mund të jetë ndoshta viti i fundit që bën “Për’puthen”.

“Mendoj se ky është viti i fundit që bëj Për’puthen. Kështu që do të’

më duhet të pushoj”, shkruan ajo.

Ndërkohë ajo ka zbuluar se pas kësaj mund të vijë për publikun me një tjetër program, por pa dhënë më shumë detaje.

Në bisedën me ndjekësit e saj, e pyetur si ndjehet kur e sulmojnë kaq shumë, Olsa ka treguar se në fillim nuk e përjetonte mirë, por me kalimin e kohës është mësuar.

“Ne fillim keq, sepse eshte e rende te thuhen per ty gjera qe jo e jo nuk i ke bere, por as i mendon! pastaj kupton se ti jem “dy persona” ajo qe publiku do te shohi dhe ajo qe ti je vertet me njerezit qe ti i lejon te te njohin! per mua ka rendesi te ruaj kete te dyten, metamorfoza e fames mos ndryshoj ate qe une jam vertete, kjo ka qene sfida ime e madhe… pastaj me sulmet, intrigat, mesohesh”, është shprehur ajo.

Burimi/gazetaime.net/

Donaldi nuk e përjashtoi rikthimin me të, Bora Zemani bën lëvizjen e papritur

No Comments Argëtim Kuriozitet

Donald Veshaj është njëri nga banorët e Big Brother Vip, i cili ditë më parë gjatë një bisede me vajzat foli për raportin me ish-të dashurën Bora Zemani. Aktori tha se familja e tij nuk ishin kundër që prezantuesja kishte fëmijë dhe se arsyeja e ndarjes ishin të dy.

Mes tjerash ai nuk dha një përgjigje kur u pyet për mundësinë e një ribashkimi duke lënë të hapur këtë mundësi. Kjo deklaratë gëzoi fansat e shumtë të dyshes, të cilët vazhdimisht kanë shprehur dëshirën për t’i parë bashkë. Kurioziteti i tyre ka shkuar deri aty sa janë interesuar nëse Bora po e ndjek Donaldin gjatë qëndrimit brenda dhe a i ka parë deklaratat e tij.

Një faqe në Instagram, që po publikon gjithë kohës video nga ngjarjet më interesante në Big Brother VIP, ka zbuluar përmes një foto se Bora e ka parë edhe këtë pjesë ku Donaldi flet për të. Dyshja simpatike ishin bashkë për tre vite ndërsa nuk dihet nëse do të ketë një ribashkim pas daljes së Donaldit dhe këtyre deklaratave që dha për Borën.

ALARMI / Përmbytjet kërcënojnë Shqipërinë, priten reshje rekord deri në 300 litra/metër katror, media gjermane: Njerëzve do t’u rrezikohet jeta

No Comments Argëtim Kuriozitet

Përmbytje të mëdha rresikojnë të prekin vendin tonë gjatë kësaj jave dhe javës së ardhshme. Alarmi është dhënë nga media gjermane “Focus.de”, e cila parashikon që reshjet e shiut të kapin shifra rekord, deri në 300 litra shi për metër katror në 24 orë.

Përmbytjet pritet të përfshijnë të gjithë Mesdheun, por kryesisht në Shqipërinë Jugore dhe Greqinë Veriore, zona të cilat do të përballen me reshje më të dendura.

Sipas medias gjermane, shiu do të shkaktojë përmbytje ekstreme dhe rrëshqitje dheu, ndërsa alarmi ngrihet edhe për tornado që pritet të aktivizohen pranë bregdetit.

Por jo vetëm Shqipëria dhe Greqia do të preken nga shiu. Bregdeti italian i Adriatikut, Kroacia, Bullgaria, Maqedonia e Veriut, Kosova, Serbia, Mali i Zi dhe pjesë të Rumanisë gjithashtu do të kenë mot me reshje të dendura.

“Por ajo që do të ndodhë në Greqinë veriore dhe Shqipërinë jugore është e vështirë të kalohet. Dikush nuk mund të paralajmërojë sa duhet për të. Në Greqinë veriore dhe Shqipërinë jugore ekziston një rrezik për jetën e qytetarëve”, shkruhet ndër të tjera në artikull.

Burimi/fierisot.com/

Karrierë dhe para, renditja e shenjave për Tetorin sipas Meri Shehut

No Comments Argëtim Kuriozitet

Si çdo fillim muaji, emisioni “Rudina” në Tv Klan mirëpriti të ftuarën e përhershme, astrologen e njohur Meri Shehu për parashikimin e shenjave gjatë muajit Tetor.

Shenjat në këtë muaj do të ndikohen nga prapavija e Mërkurit që për disa prej tyre do të jetë pozitive e të tjera do t’i bllokojë disi. Deri në datën 18 Tetor, shenjat duhet të jenë të vëmendshme dhe të kujdesshme ndaj hapave që duan të ndërmarrin në aspekte të ndryshme të jetës së tyre.

Data 20 Tetor, për të gjitha shenjat, Jupiteri që është në Ujor kthehet në rrugën e tij të drejtë dhe të gjitha punët që ka lënë pezull, fillojnë e të marrin drejtim për të ecur përpara. Muaji Tetor është i përkushtuar kryesisht pas dashurisë, zgjerimit të vetes dhe investimeve që sjellin përfitime të mira financiare.

 1. Dashi

Dashët do të kenë muajin më pikant të mundshëm, Tëtorin, e para sepse do të ndikohen shumë nga Mërkuri i kundërt përballë shenjës së tyre kështu që të gjitha llojet e marrëdhënieve do t’i prekin, marrëdhëniet në çift, bashkëpunimet, kontratat, marrëveshjet, do të jetë një periudhë pak e pastabilizuar dhe konfuze deri në datën 18 dhe ndodhen në këtë pozicion për këtë lloj konfuziteti. Duhet ta marrin shtruar, jo fillime të reja, jo martesa të reja dhe jo ndarje, të paktën deri në datën 18 sepse mund të keqkuptohen.

 1. Bricjapi

Bricjapi është një nga shenjat kardinale që preket kryesisht nga Mërkuri i kundërt në Peshore, sidomos në çështjet e karrierës, ligjit dhe marrëdhënieve me eprorët. Duhet të kenë shumë kujdes të paktën deri në datën 18 sepse shumë Bricjapë që i kanë të paqarta këto marrëdhënie, do të kenë probleme, divergjenca, humbje pune ose probleme me shkresurina, eprorë, njerëz të fuqishëm dhe mund të jetë një periudhë që ata mund të gjenden konfuzë dhe të konfuzojnë të tjerët. Me marrëdhëniet në çift, nuk është ndonjë periudhë e mirë.

 1. Demi

Mërkuri i kundërt do t’iu sjellë probleme me punën e përditshme, të paktën deri në datën 18, si probleme me udhëtimet e punës, ndryshimet në të, probleme në marrëdhëniet me njerëz me të cilët punojnë, që mund të reflektohen në çështje shëndetësore e emocionale të tyre. Në datën 20, Hëna e plotë në Dash nuk është shumë e mirë për ta sepse i ngarkon shumë emocionalisht dhe i bën delikatë në çështjet e shëndetit ose ëndrrat e tyre. Këtë Tetor duhet të jenë më të qetë, të tërhequr dhe të mos marrin vrull. Në datën 6 mund të kenë një sekuencë të mirë, një lajm të mirë ose një fillim për një çlirim nga pengesat që duhet ta shohin me qetësi dhe do të marrin mesazhin e mirë për nisjen e disa projekteve.

 1. Binjakët

Pas datës 7, fillojnë të marrin një energji nga partneri që mund të kenë, por stafetën e marrëdhënieve të tyre e marrin bashkëpunëtorët ose partneri në rastin e çifteve, pasi Afërdita del përballë shenjës së tyre, hyn në Shigjetar në datën 7 dhe iu bie për detyrë Binajkëve të tërhqien pak dhe të aprovojnë më shumë kërkesat e partnerëve të tyre. Mund të kenë lidhje të mira që shkojnë deri në martesa, bashkëpunime të mira, por gjithmonë mbeten në paqartësinë e kushteve të bilanceve ekonomike dhe kërkesave që partnerët e tyre mund të kenë ndaj Binjakëve. Në jetën sociale do të kenë një lajmë të mirë rreth datës 20. Pas kësaj date, çlirohen në çështjet ligjore dhe planet e tyre marrin përparësi.

 1. Akrepi

Mërkuri i kundërt në Peshore është një kuadrat që projektet, ëndrrat dhe gjërat që Akrepët duan të realizojnë i mban pak të mbyllura, jo të deklaruara dhe i konfuzon. Duhet të jenë të vëmendshëm deri në datën 18 kur të çlirohet Mërkuri i kundërt dhe të fillojnë projektet, ëndrrat, fantazitë, romancat e tyre të marrin një drejtim sa më të mirë. Nga ana ekonomike, nis një përparësi e mirë nga data 7 sepse Afërdita që tashmë ndodhet në Akrep iu jep mundësi këto ditë që të fuqizohen.

 1. Gaforrja

Si shenjë kardinale, do të merret me çështjet familjare, keqkuptimet, shpërngulje ose rregullime në shtëpi që do t’i bëjnë konfuzë deri në datën 18 Tetor. Në lidhje me karrierën, marrin një hov dhe mbyllet një cikël i rëndësishëm në datën 20 dhe do të marrin shumë shkëlqim, paga e tyre mund të rritet. Pas këtij cikli, duhet të nisin një cikël të ri marrëdhëniesh pune, të mjaftohen me të ose të rrinë në vend.

 1. Peshqit

Një muaj i rëndësishëm e i bukur, por do të kenë ngritje të rëndësishme në familje, investime e biznese, që pas datës 7 marrin rëndësi të madhe, por edhe me kontaktet jashtë. Nëse një person i kësaj shenje dëshiron të bëjë biznes apo të bashkëpunojë me dikë të afërt, kjo bëhet shumë e rëndësishme pas kësaj date dhe merr përparësi. Duhet të kenë kujdes në detyrimet ekonomike sepse do të jenë të paqarta dhe mund t’i bëjnë konfuzë, deri në datën 18. Ndërkohë, po përgatiten që në fund të vitit të realizohen planet e tyre pasi më pas nis viti i Peshqve.

 1. Luani

Ndodhet në një pozicion të rëndësishëm sepse do të ballafaqohet me tradita dhe përballje më të respektuara. Deri tani kundërshtarët nuk kanë qenë në lartësinë e tyre dhe e kanë pasur të lehtë. Mungesa e sfidës nuk i ka bërë të ndihen superiorë e të vlefshëm, por tashmë kjo do të ndryshojë dhe do të hyjnë në sfida e veprimtari të vërteta që do t’i kënaqë edhe fitorja, edhe disfata. Këto do të nisin nga data 20 Tetor dhe do të vendosen përfundimisht pikat mbi “i” në aspektet kyçe. Gjithsesi, duhet të kenë parasysh mesazhet që japin e marrin, të detajojnë mirë planet dhe bisedat e tyre sepse Mërkuri i kundërt shërben për të ekuilibruar mirë mendimet e tyre. Do të kenë keqkuptime sidomos me njerëz të afërt që mund të bëhen pengesë në ecurinë e punëve dhe të projekteve të tyre. Në punë intelektuale, nuk duhet të publikojnë gjëra dhe t’i quajnë si të përfunduara, të paktën deri në datën 18. Pra, duhet të mos dalin në përfundime të përcaktuara në projekte dhe opinione.

 1. Virgjëresha

Është një nga momentet e tyre më të rëndësishme të shtrimit të bazës së tyre ekonomike. Nëse i marrin me korrektësi, detaje e kujdes investimet që mund të bëjnë dhe çështjet e tyre ekonomike, të paktën deri në datën 18 Tetor, mund të dalin në një periudhë të re, më të ndritur, më të fuqishme në anën financiare. Në datën 20, mund të kenë diskutime të rëndësishme me partnerë e bashkëpunëtorë për çështje trashëgimie e dhurimesh. Jupiteri kthehet i drejtë në datën 20, kështu që të gjitha çështjet me punën që kanë ngecur, nuk kanë ecur përpara apo nuk kanë marrë drejtimin e duhur, nisin të çlirohen. Virgjëreshat që kanë pasur probleme shëndetësore dhe nuk janë ndierë mirë, pas kësaj date gjejnë terapinë ose medikamentin e tyre. Blerje dhe investime të rëndësishme në marrëdhëniet familjare.

 1. Peshorja

Marsi dhe Mërkuri janë në shenjën e tyre, po bëjnë gjithçka që është e mundur që të nxjerrin veten e tyre mirë, të nxjerrin projektet e duhura, të jenë në vendet e duhura, të kenë sjelljen e duhur dhe ekuilibrin që jeta e tyre të shkojë mirë. Në ditët e para, pavarësisht tyre, tonalitetin e kanë pasionet kështu që ato do të vendosin më shumë sesa e mira, rregulli dhe drejtësia që kërkojnë ato. Deri në datën 7 do ta humbin luftën me rregullin e tyre dhe kjo është një pikë e dobët për to. Një marrëdhënie me rëndësi nis të kompletohet deri në datën 20, por mund t’iu dalë përballë një kundërshtar i fuqishëm.

 1. Ujori

Gjërat e pambaruara nisin të çlirohen nga kthimi i Jupiterit në rrugë të drejtë dhe kanë dy muaj kohë për të ecur përpara. Mërkuri i kundërt iu pengon kontaktet me jashtë, rregullon çështjet e dokumentacioneve ose iu shtron rrugën për të ikur jashtë, por janë vendimmarrje që do të konfuzohen e do të rregullohen deri në datën 18. Një njohje shumë e mirë me jashtë pas datës 7, e cila do t’iu japë mundësi të reklamojnë punët dhe situatat e tyre

 1. Shigjetari

Deri në datën 7 nuk do të jenë në vendin e parë, për shkak të Afërditës në Akrep. Shumë ndjenja, pasione e çështje mbeten të bllokuara, por pas kësaj date nisin të shpërthejnë. Shigjetarët do të marrin shumë mundësi, oferta, punë. Pas datës 20 shkëlqen dashuria, një dashuri me shikim të parë, por edhe një kompletim në të, shumë i rëndësishëm. Duhet të kenë kujdes me Mërkurin e kundërt në Peshore sepse i komplikon në marrëdhënie me miqtë, jetën sociale, por gjithsesi do të qetësohet pesha e tyre në këto marrëdhënie, do të dalë më e qartë pas datës 18. Është një muaj që mund ta shfrytëzojnë për dashuri, para e investime.

Burimi/tvklan.al

Alfred Cako plas deklaratën e fortë: Ju tregoj se kush është biznesmeni i fuqishëm që fshihet pas kryeministrit Rama

No Comments Argëtim Kuriozitet

Konspiracionisti Alfred Cako ka ngritur alarmin se ndikimi i George Soros në botë është aq i madh, sa sipas tij, ai ka projektuar edhe shkatërrimin e Amerikës.

Cako thekson se të njëjtën gjë ai po përpiqet të bëjë edhe në Shqipëri, madje nuk nguroi të thotë se edhe gjuha shqipe mund të zhduket. Këto deklarata Cako i ka bërë pasi komentoi foton e kryeministrit Rama pak ditë më parë me George Soros.

Komenti i Cakos:

“George Soros si përfaqësues i shkollës së majtës në botë ka krijuar atë ‘Black Lives Mater’ dhe ato ‘I can’t breath’, që ishte inskenim. Ky ka projektuar edhe shkatërrimin e Amerikës që mund të jetë një skenar ogurzi për t’i futur në luftë civile racat. Përpiqet që të përziejë racat dhe atë linjën e vet mundet ta ruajë. Ky po përpiqet ta realizojë edhe në Shqipëri duke sjellë të huaj dhe duke sjellë raca të reja dhe mundësisht të zhdukë edhe gjuhën shqipe.

Duke ndodhur kryqëzime të tilla mund të ndodhë edhe që të zhduket gjuha shqipe, e cila është e vetme e këtij lloji në botë, se shqipja nuk ka rrënjë të përbashkëta me asnjë gjuhë. Ky i mëson këta në shkollën e së majtës si të drejtojnë lokomotivën, por nuk e dinë se ku i çon kjo lokomotivë dhe më pas i fusin si tritol në shoqëri për të shpërthyer. Kjo foto tregon që ky i gjati është shërbëtor i të shkurtit në lidhje me Shqipërinë dhe çdo gjë nuk e bën për popullin, por për atë”, u shpreh Cako.

Burimi/lajme.al/

Nëse Keni Deshire Te Jetoni Gjatë Dhe Pa Sëmundje, Mos I Hidhni Më Lëkurat E Qepës Por I Përdorni Kështu..!?

No Comments Argëtim Kuriozitet

Nëse Keni Deshire Te Jetoni Gjatë Dhe Pa Sëmundje, Mos I Hidhni Më Lëkurat E Qepës Por I Përdorni Kështu..!?

Gjëja e parë që bëjmë kur duam të hamë qepë është ta qërojmë atë. Lëkura e qepës hidhet në kosh, por për fat të keq ky është një hap i gabuar sepse ajo përmban shumë vlera ushqimore.Ekspertët e tregojnë se shtresa e jashtme e lëkurës së qepës përmban sasi të mëdha antioksidantësh që promovojnë mirëqenien e përgjithshme të organizmit dhe e mbrojnë atë nga sëmundjet.

Lëkura e qepës fuqizon aftësitë vetë-shëruese të trupit madje mund të mbrojë edhe nga disa forma të sëmundjeve tum or ale.

Ajo përmban fibër të tretshme dhe flavonoidë që promovojnë elasticitetin e lëkurës duke ju dhuruar një paraqitje të re dhe pa akne.

Ajo ul stre sin oksidues që shkakton sëmundje si ateroskleroza, sëmundje të zemrës, infeksione të prostatës, ulçerë në stomak, diabet dhe problemet me syrin. Çaji i lëkurave të qepës ndihmon gjithashtu në alkalizimin e pehashit të sistemit tretës dhe pastrimin e zorrës së trashë.

Për më tepër, ata besojnë se lëkura e qepës përmirëson rritjen e muskujve, parandalon disa lloje të sëmundjeve të rënda dhe trajton depresionin.

Lëkura ngjyrë kafe dhe shtresat e jashtme të qepës përmbajnë shumë fibër, flavonoidë dhe antioksidantë, por edhe vitaminat A, C dhe E që mbrojnë qelizat e kuqe nga radikalet e lira.

Tu moreve të zorrës së trashë, Mbipeshës, Diabetit të tipit 2, Problemeve gastrointestinale, Lëkura e qepës lu fton qelizat ka nce rogjene, mykun, bakt eret dhe shërben si antioksidant.

Burimi/https://news225media.com/

I poshtëruar sepse besonte në Zot.

No Comments Argëtim Kuriozitet

Një djalë i ri që punonte në ushtri ishte vazhdimisht i poshtëruar sepse besonte në Zot. Një ditë kapiteni donte ta poshtëronte para trupave.
Thirri të riun dhe i tha: Djalosh hajde këtu, merr çelësin dhe shko parko xhipin përpara. I riu u përgjigj:
Unë nuk di si të ngas! Kapiteni u përgjigj: Atëherë kërko ndihmë nga Zoti yt! Na trego që ka!
I riu mori çelësin, shkoi drejt automjetit dhe filloi të lutet. Më pas parkoi xhipin me makinë ashtu siç donte kapiteni.
Kur doli ushtari i ri nga xhipi i pa të gjithë duke qarë. Të gjithë i thanë: ‘Ne duam t’ i shërbejmë Zotit tënd. Ushtari i ri u habit dhe pyeti-çfarë po ndodh? Kapiteni duke qarë hapi kapuçin e xhipit dhe i tregoi të riut :- se makina nuk ka motor!
Pastaj djali tha :- E sheh?
Ky eshte Zoti qe i sherbej, asgje nuk eshte e pamundur tek Zoti, Zoti qe i jep jete atij qe nuk ekziston. Ju mund të mendoni se këto janë gjëra të pamundura, por tek Zoti të gjitha gjërat janë të mundshme.
Po e lexon këtë, Zoti po punon për super mrekulli në jetën tënde. Thuaj ” Amin ” dhe #shpërndaje nëse beson në mrekullitë e Zotit!

Anila Kalleshi – Lëngu i kumbullave të thata bën mrekulli për stomakun!

No Comments Argëtim Kuriozitet

Lëngu i kumbullave të thata ka bërë për vete shumë njerëz në botë falë aftësisë që ka për të zgjidhur problemin e mundimshëm të konstipacionit. Ky lëng ngjyrë vjollcë është i pasur me antioksidantë dhe substanca të tjera që përmirësojnë shëndetin nga këmbët tek koka.

Nëse jeni në kërkim të një mënyrë natyrale për të përmirësuar tretjen, dendësinë kockore, zorrën e trashë, shëndetin e zemrës e të tjerë, atëherë duhet të konsumoni më shumë nga ky lëng. Në këtë artikull do të mësoni më shumë për të gjitha vlerat që ofron lëngu i kumbullave të thata.

Vitaminat dhe mineralet – Një gotë e vetme nga ky lëng përmban shumë vitamina, minerale dhe polifenolë. Kumbullat e thata përmbajnë në veçanti shumë magnez, kalium, fosfor, selenium, mangan dhe zink. Ato janë të pasura edhe me vitaminë C, thiaminë, vitaminë B-6, vitaminë A, E dhe K.

Kundër konstipacionit – Ky lëng përmban shumë fibër dhe një përbërës natyral të quajtur sorbitol që ndihmon për jashtëqitjen dhe lehtëson lëvizjen e zorrëve. Për më tepër, ky lëng ofron zgjidhje afatgjatë kundër konstipacionit.

Kocka të forta – Antioksidantët tek frutat dhe perimet luftojnë radikalet e lira që gërryejnë kockat dhe përshpejtojnë frakturat dhe thyerjet. Lëngu i kumbullave të thata përmirëson dendësinë kockore dhe i bën ato më të forta sepse përmban shumë kalçium, magnez dhe vitaminë K.

Shëndeti i zorrës së trashë – Studimet shkencore janë të pamjaftueshme, megjithatë ato konfirmojnë se lëngu në fjalë nxit rritjen e shëndetshme të qelizave të zorrës së trashë.

Shëndeti i stomakut – Fibra tek lëngu i kumbullave të thata përmban shumë fibër. Kjo e fundit ofron ushqyes të dobishëm për florën bakteriale në stomak dhe rrjedhimisht ofron ekuilibrat e duhur të baktereve.

Shëndeti i zemrës – Lëngu i kumbullave të thata ka një ndikim pozitiv në uljen e kolesterolit dhe tensionit të gjakut. Konsumi i 12 kumbullave të thata në ditë mund të ulë ndjeshëm kolesterolin duke përmirësuar shëndetin e zemrës.

Pesha – Shumë studime kanë nxjerrë në pah se kumbullat e thata nuk e rrisin menjëherë glukozën në gjak dhe se ulin nivelin e sheqernave në gjak. Kumbulla e thatë përmban sorbitol, një substancë që përdoret si një alternativë e sheqerit për diabetikët.

Shëndeti i mëlçisë – Ekspertët konfirmojnë se kumbullat e thata kanë një ndikim shumë pozitiv në shëndetin e mëlçisë. Ato munden të parandalojnë një sërë problemesh shëndetësore të këtij organi.

Përbërësit: 1 filxhan çaji me kumbulla të thata, 5 filxhanë çaji me ujë të pijshëm.

Përgatitja: Udhëzohet të vendosni ujin në zjarr dhe pasi të ketë marrë valë hidheni në një kavanoz qelqi ku keni shtuar më parë kumbullat e thata dhe pa bërthamë. Mbulojini kumbullat me ujë dhe lërini të qëndrojnë për 24 orë. Më pas futeni përmbajtjen e kavanozit në një mikser deri sa lëngu të jetë kompakt. Përdorni një napë dhe filtrojeni. Nëse keni nevojë për më shumë ëmbëlsi përdorni mjaltë. Konsumi i tepërt i këtij lëngu shkakton diare dhe gazra të tepërt por edhe urth.

Burimi/preferenca-al.com/

Fahri Xharra – Bota qante për ne në vitin 1999.

No Comments Argëtim Kuriozitet

Sa jemi falenderues ?
Ikëm 1 milion nga Kosova , per të shpëtuar nga krimet serbe
Ylli i muzikës pop George Michael, që vdiq në moshën 53 vjeçare, kishte dhuruar 500.000 funte për Kosovën në vitin 1999.
Tabloidi britanik The Guardian raportonte në shtator të vitit 1999 se këtë vendim muzikanti,që atë botë ishte 36 vjeçar, e kishte marr pasi pa gjendjen e refugjatëve kosovarë.
Emri i vërtetë i muzikantit ishte Georgios Kyriacos Panayiotou dhe kishte lindur në veri të Londrës.
( Credit Driton Sahiti )

Burimi/Facebook

Pasuritë e frikshme të gazetarëve shqiptarë, ja kush e kryeson listën e 14 më të kamurve (Emrat)

No Comments Argëtim Kuriozitet

Pasuritë e frikshme të gazetarëve shqiptarë, ja kush e kryeson listën e 14 më të kamurve (Emrat)

1-Blendi Fevziu, rroga mujore 37 mije euro, ka ne pronesi 11 apartamente, 3 Vila, aksioner ne qendren tregetare “Toptani”, agjenci turistike ne emer te gruas se tij, 3 automjetet te shtrenjta dhe 7.4 milione euro cash te shperndara ne 5 banka brenda e jashte vendit.

2-Arjan Cani, rroga mujore 18 mije euro, ka ne pronesi 3 apartamente, 2 vila, klinike dentare ne emer te bashkeshortes, 3 automjete luksoze dhe 480 mije euro cash te depozituara ne disa banka.

3-Armand Shkullaku, rroga mujore 11 mije euro, ka ne pronesi 3 apartamente, 2 Vila, 2 automjete, 300 mije euro cash ne llogari bankare.

4-Andi Bushati, rroga mujore 5 mije euro, ka ne pronesi 2 apartamente, nje vile, dy apartamente dhe 300 mije euro depozita bankare.

5-Andi Bejtja, gazetar kothere, per gati 7 vjet ka shpenzuar 450 mije euro ne bixhoz, 2 apartamente, 1 makine.

6-Andi Tela,ish drejtor i gazetes Panorama momentalisht drejtor i TV News 24, 9 vitet e fundit eshte paguar me 6500 euro rroge mujore,ka ne pronesi 2 apartamente dhe nje makine.

7-Robert Rakipllari, ish kryeredaktor i gazetes Shekulli, momentalisht kryeredaktor i gazetes Panorama, 12 vitet e fundit eshte paguar me nje rroge mujore prej 2500 eurosh, zoteron 12% te aksioneve te Universitetit Evropian te Tiranes me vlere 1.8 milione euro.

8-Artur Zheji, gazetar kothere, ish drejtor I televizionit publik dhe grupit mediatik Mapo. 15 vitet e fundit ka shpenzuar 570 mije euro ne bixhoz dhe kumar.Ju ftojmë të hapni rekl.amen e mëposhtme për pak sek’onda qe të lexoni lajmin e plotë…

9-Ylli Rakipi, nje tjeter gazetar bixhozxhi me rroge 3200 euro ne muaj,ka ne pronesi 14 apartamente, 3 dyqane, 9 zyra dhe tre vila. Paguhet cdo muaj 27 mije euro nga ambjentet qe i ka dhene me qera Operatorit te Shperndarjes.

10-Anila Basha, drejtore e websitet newsbomb.al, aksionere e 20% te grupit mediatik shqiptarja.com. Ka ne pronesi dy apartamente dhe nje automjet.

11-Mero Baze, fitim mujor 2800 euro prej botimit te gazetes ditore Tema, pronar i 3 apartamenteve dhe dy automjeteve. 12-Rudina Xhunga, rroga mujore 1200 euro,pronare e dy apartamenteve dhe nje automjeti.

13-Ermal Mamaqi, rroga mujore 5000 euro, pronar i 2 apartamenteve, nje vile luksoze 500 mije euro, 3 automjet, bashkeshortja pronare e dy kompanive eventesh me nje fitim vjetor prej 780 mije eurosh.

14-Alfred Peza faleminderit qe u bere sebep i kesaj dallavereje kombetare qe kurre nuk do perfundoje edhe nese politika ngordh bashke me kumbaret e saj qe ua pini lengun njeri-tjetrit!

Burimi/amarsangbad.website/