Home

Lajme

Madison LeCroy ka një mesazh për të gjitha femrat teksa pozon topl*ss

No Comments Argëtim Thashetheme

Madison LeCroy dëshiron që bota ta dijë se ajo më në fund ndihet rehat në lëkurën e saj.Ylli postoi një foto topless në Instagramin e saj të shtunën duke falenderuar kirurgun e saj plastik.

“Unë kurrë nuk kam menduar se do të kisha nevojë, e aq më pak për operacione plastike ”, shkroi ajo në postim.

Në foton bardh e zi, LeCroy shfaqet e buzëqeshur dhe duke mbuluar gjoksin me dorë.

LeCroy e cila ndryshe njihet si “e fiksuar pas fitnesit” shkroi se lindja e një fëmije e la atë mosbesuese në trupin e saj.

“Kohët e fundit unë u njoha me doktorin dhe ai më ktheu besimin tim dhe transformoi pjesët e trupit tim për të cilët isha më e vetëdijshme. Gratë nuk duhet të turpërohen kurrë për të bërë diçka që i bën të ndjehen më të sigurt ose ta duan veten më shumë,” shkroi ajo.

“Nëse të bën të ndihesh më mirë me veten, bëje! Nëse motra, nëna, vajza apo shoqja juaj po mendon të bëjë diçka për të rritur besimin dhe vetëvlerësimin e tyre, atëherë përkrahini ata! “

https://www.instagram.com/madison.lecroy/?utm_source=ig_embed

Burimi/maska.al/

FOTO/ Pozon për herë të parë nudo, Aulona Musta thyen çdo tabu

No Comments Argëtim Thashetheme

Moderatorja e njohur, Aulona Musta ka pozuar për herë të parë nudo për kopertinën e revistës ‘Global Woman’.

Përmes një postimi në ‘Facebook’, ajo ka treguar se ka dashur të jap një mesazh për të gjithë gratë dhe vajzat.Aulona i bën thirrje ta duan trupin e tyre, duke theksuar se askush nuk është perfekt.

Sipas moderatores, misioni kryesor i femrës nuk është thjesht ai riprodhues, të martohet, të sjellë në jetë fëmijë dhe t’i dedikohet familjes, fëmijës, bashkëshortit, por edhe t’i kushtojë rëndësi vetes.

Postimi i Aulona Mustës:

“Duaje trupin tënd, ndihu mirë me të dhe mos ndalo se kujdesuri për të” – është ky mesazhi që unë përpiqem të jap në cdo moment, por këtë herë së bashku me @lindaprendii dhe @global_woman.magazine ky mesazh vjen nëpërmjet një kopertine, që e dua shume.

Nuk ekziston asnjë njeri në botë që të ndihet, gjithmonë, gjatë gjithë kohës 100% mirë me veten e tij. Të gjithë kemi pasiguritë tonë, komplekset tona, momentet kur nuk ndihemi mirë dhe rehat me veten, gjëra që nuk na pëlqejnë. Pikërisht se kemi këto, jemi gjithë kohën në përmirësim, ndryshe do të binim në një zonë rehatie që nuk është aspak e mirë.

Pikërisht kjo është ajo që unë përpiqem ti them dhe gjithë audiencës femërore që më ndjek, që askush nuk është perfekt. Unë kam vuajtur gjithë jetën time me lëkurën e fytyrës që ka qenë e yndyrshme dhe më ka shkaktuar probleme me aknet, flokët e mi nuk janë pika ime më e fortë le të themi, i kam patur gjithmonë të dobët dhe jo shumë të shëndetshëm; unë kam celulit, i cili sidomos pas Dhjetorit të bakllavasë është shtuar edhe më shumë (qesh). Jam shumë larg të qenit perfekte, apo të ndjerit gjatë gjithë kohës mirë me veten. Ama unë nuk i dorëzohem pasigurive të mia. Unë bashkëjetoj me to, i pranoj dhe në të njëjtën kohë punoj fort për t’i tejkaluar dhe për t’u përmirësuar.

Ky është çelsi i suksesit. Kjo është të ndihesh mirë dhe rehat me veten tënde. Te ndihesh mire dhe rehat ne lekuren tende. Me trupin tend. Të dish cilat janë pikat e dobëta, të pranosh gjërat që s’të pëlqejnë tek vetja dhe të punosh për t’i përmirësuar ato.

Do vërtetë shumë guxim të ndihesh mirë me trupin tënd dhe ta reflektosh këtë. Në një vend si Shqipëria, ku femra është mësuar dhe edukuar të jetë e nënshtruar, ku rritet me komplekse dhe ndjenjë inferioriteti në lidhje me trupin dhe sensualitetin e saj, ku fjala turp e shoqëron gjithë jetën, në çdo gjë që bën, ku misioni kryesor i femrës është thjesht ai riprodhues, të martohet, të sjellë në jetë fëmijë dhe t’I dedikohet familjes, fëmijës, bashkëshortit, duke lënë pas dore veten totalisht… pikërisht në një shoqëri të tillë, të ndihesh mirë me veten, trupin tënd dhe ta shfaqësh këtë, duket vërtet luks I madh, që do vërtetë shumë guxim.

Burimi/maska.al/

Tea publikon provat dhe hedh në erë produksionin, ja faktet që tregojë se ata e dinin

No Comments Argëtim Thashetheme

Vazhdon ende te diskutohet ne rrjet per trekendeshin Tea Andi Beart ku njerezit i kerkojne llogari Teas.

Pak minuta me pare nje ndjekes e ka pyetur Tean se pse nuk nxjerr prova per ato qe thote kur e ka ndergjegjen e paster. Kaq ka mjaftuar qe Tea te nxjerre nje bisede me gazetaren e Perputhen.

Ne videot e postuara shihet qe gazetarja i kerkon Teas foto me Andin dhe mamin e tij per ti perdorur ne emision dhe Tea pasi i dergon disa foto ajo ngurron te kete pamje nga nata e Vitit te Ri.

”O Leda une isha ne Kosove per Vit te Ri nuk e di nga e ka kaluar Andi”- ka thene Tea ne nje audio.

Kjo ishte goditje finale per produksionin dhe Tea sapo vertetoi qe ata kane qene ne djeni te lidhjes me Beartin por pavarsisht kesaj i kerkojne foto per te vazhduar skenarin e tyre.

Burimi/maska.al/

Do conte Andin tek gjyshi, por Tea publikon foto me Beartin tek familja e saj

No Comments Argëtim Thashetheme

Bukuroshja Tea Trifoni është kthyer në një ndër personazhet më të komentuara në median rozë.

Kjo për shkak të pjesmarrjes së saj në Për’puthen dhe skandalit të lidhjes me Beartin, dhe jo me Andin.

Pas shumë ditësh zhdukje nga vëmendja, Tea është rikthyer me pamje të re dhe përgjigje për ndjekësit e saj.

Për herë të parë Tea ka publikuar pamje të saj në krah të gjyshërve ku pyetet se cfarë mendon gjyshi saj për Beartin.

Bukuroshja e cila tashmë është një kokëkuqe, shprehet se gjyshi e ka pëlqyer shumë djalin nga Kosova i cili i rrëmbeu zemrën në Për’puthen.

Ndër pyetjet nga komentuesit ajo ka zbuluar se ku do ta kalojë me Beartin “Shën Valentinin”, dhe si duket cifti i ri ka zgjedhur të udhëtojë drejt Vlorë.

Burimi/maska.al/

Përputhen/ Ish-konkurenti publikon audio-inçizimin e autores së emisionit

No Comments Argëtim Thashetheme

Para disa ditësh, Erjon Geca, ish-konkurrent në “Për’puthen” paralajmëroi Olsa Muhametin se do të publikonte një bisedë telefonike që ajo ishte në dijeni për konkurrentët.

Ai u shpreh se Olsa e ka ditur prej kohësh gjithçka që ndodhte dhe se i ka mbajtur brenda konkurrentët për klikime.

Ndërsa gjatë ditës së djeshme ai publikoi disa pjesë të audio-incizimit të autores së emisionit e cila fliste për elim inimin e Erjonit dhe për konkurrentet të cilët bëjnë lojëra jashtë, shkruan Express.

“Do të shikosh nesër në program do të jetë një paralajmërim, e lëmë të jetë dikush nga Tea, Andi ose dikush nga ana që ka ndikim, kushdo cofte të përjashtoj nga programi se unë ‘Për’puthen’ nuk e shkatërroi për njerëzit që bëjnë lojëra jashtë”, dëgjohet duke thënë Olsa.

Ndërsa ai i thotë se të gjithë konkurrentët i ke që bëjnë lojëra jashtë, ajo vazhdon duke thënë:

“Kjo që po ndodh, i kam thënë edhe atyre brenda se përçarja se do të ndodhë do të jetë kaq e fuqishme sa do ti themi të gjithëve shumë keq, dhe i pari që do të flasi do kaloj në proces gjyqësor me TopChannel, dhe unë e kam ndarë dhe i kam thënë”, tha Olsa.

Pas këtyre audio incizimeve, Erjoni ka postuar edhe një foto duke treguar se aty dëgjohet mirë sesi i shkelin rregullat nga vetë ata që i kanë vendosur.

“Ktu dëgjohet mire sesi shkelen rregullat nga vete ata qe i kane vendosur nuk bën elim inimet e duhura por vazhdoni dhe i mban edhe me ane te PRESIONIT konkurrentet per tua shfrytëzuar imazhin qe te marrin klikime sa me shume duke mash truar publikun si diçka reale per arsye përfitimi”, ka shkruar ai.

“Ndërsa ata që nuk pranojnë elim inohen edhe pa arsye thjeshte me justifikim nëse ne vazhdim nuk respektohen rregullat që janë bërë publike dhe nuk pastrohet ai vend që të dali diçka reale dhe e bukur sic i ka hije dashurisë atëherë do të jetë publiku që do e bëjë kte gjë pasi do dalin shumë e shumë gjera tjera”, shtoi ai.

Gjithashtu ai ka cekur se padrejtësitë ndaj tij që janë bërë nuk do t’i fal dhe do të reagojë në rast se nuk ndodh pastrimi i konkurrentëve.

“Presim pastrim dhe diçka reale shpresojmë të ndodh, nëse nuk ndodh drejtësi reagimi im do të jetë i menjëhershëm, padrejtësitë ndaj meje nuk i fal keni gabuar”, përfundoi ai.

Të gjitha këto skandale kanë dalur në shesh pasi dyshja Andi – Tea dolën çift nga emisioni, por që kjo e fundit kishte një lidhje jashtë me ish-konkurrentin Beartin.

Burimi/Shkodra.info

“Kanuni i Lekë dreqit duhet të digjet”: Hoxha nga Mitrovica befason me deklaratën e tij

No Comments Argëtim Thashetheme

Imami i xhamisë së Shipolit në Mitrovicë, Fatmir Latifaj, ka deklaruar se Kanuni i Lekë Dukagjinit është kanuni i “Lekë dreqit” dhe si i tillë ai duhet të digjet, pasi që ka instalu gjakmarrjen midis shqiptarëve.

Hoxha Fatmir Latifaj ka dhënë një deklaratë që po kritikohet nga njerëzit në lidhje me Kanunin e Lekë Dukagjinit.

Ai thotë se ky kanun është kanuni i Lekë dreqit dhe duhet të digjet.

“Ky është kanuni i Lekë dreqit i cili është i porositur për ta prishur shqiptarinë. Atë duhet me djeg, prej koke, prej zemre edhe prej biblioteke. Nuk bën me ekzikstu ai”, ka thënë hoxha Latifaj.

Tutje ai ka thënë se po bën thirrje publike që ky kanun të largohet nga toka dhe rafti i shqiptarëve.

Ndryshe Kanuni i Lekë Dukagjinit është grup ligjesh tradicionale shqiptare. Kanuni ishte kryesisht gojor dhe u botua me shkrim vetëm në shekullin e 20’të.

Më poshtë keni deklaratën e hoxhës nga Mitrovica.

“S’dua të humbas nusen ideale”, e ëma e Stresit bën çmos për të bashkuar çiftin

No Comments Argëtim Thashetheme

Nëna e reperit Arkimed Lushaj, Shpresa Lushaj ka bërë çmos që djali i saj të kthehej sërish në krahët e bashkëhsortes së tij, Kejsit, pas disa muajve pauzë. Burime pranë çiftit bëjnë me dije për Panoramaplus, se mamaja e reperit e ka parë gjithmonë Kejsin si nuse ideale dhe nuk e ka humbur asnjëherë durimin për të negociuar me dy të rinjtë.

Dashuria e familjes së Stresit për Kejsin është parë edhe pas ndarjes së çiftit. Nusja që jeton në Kanada, shkëbente komente dhe mesazhe në rrjete sociale me Shpresa Lushajn, ku nuk mungojnë fjalët e zemrës. Mesa duket kjo marrëdhënie e ngrohtë, ka arritur që të ribashkojë çiftin.

Dyshja u ndanë pasi reperi doli nga b.urgu dhe arsyeja u mësua të ishte .tradhëtia nga ana e këngëtarit. Pavarësisht distancës, Kejsi dhe Stresi kanë komunikuar përmes mesazheve të koduara në rrjetet sociale.

Burimi/ouralbania.com

Elvana Gjata përfaqëson një tjetër shtet në Eurosong? Ja çfarë ‘bluhet’ në rrjetet sociale

No Comments Argëtim Thashetheme

Ndonëse nuk mundi të fitonte Festivalin e 58 në RTSH, një lajm qarkullon në rrjetet sociale për Elvana Gjatën. Publiku vijoi të mos fshihte zhgënjimin pasi Arilena do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurosong, ndërsa zhurma në rrjetet sociale, duket se po na zbulon një plan të ri.

Gjata

Dikush nga fanatikët e Eurovizion-it, ka ngritur tezën se Elvana Gjata do të përfaqësojë San Marino-n në maj, në Rotterdam.

Elvana Gjata Me Tana 1 770x433 (1)

Duke qenë një shtet shumë i vogël San Marino shpesh merr artistë nga shtete të tjera për të përfaqësuar vendin në Eurovizion, dhe këtë vit në Twitter po lakohet shumë emri i Elvana Gjatës. Nuk dihet nëse ka një ftesë zyrtare për Elvanën, apo është gjithçka një thashethem e rrjeteve sociale.
(BalkanWeb)

Shkrimi i portalit të Alketës për “jetën si sheike” të Vjollcave, nxeh keq Getoarin! Ja çfarë bëri reperi!

No Comments Argëtim Thashetheme

Shkrimi për Marina dhe Luana Vjollcën në Instagramin e Revistës Class të Alketa Vejsiut, që fliste për “jetën e sheikëve që u pëlqen vajzave shqiptare”, ka nervozuar keq Getoar Selimin.

Burime të sigurta për “Anabel.al” bëjnë me dije se Getoari, i nxehur nga shkrimi ironizues i Revistës Class për jetën në Dubai të vajzave të showbiz-it shqiptar, është përpjekur të kontaktojë me Alketën.

Po i njëjti burim thekson se Vejsiu nuk iu përgjigj telefonatës së reperit dhe pas mesazheve të vazhdueshme të Getoarit për të komunikuar me Alketën, Revista Class ndryshoi tekstin në Instagram, nga një shkrim i gjatë ironizues, në një fjali përshkruese: “Motrat Vjollca në Dubai”.

Shkrimi i fshirë pak orë më parë, që thuhet se është bërë nga vajza që menaxhon Instagramin e portalit të Alketës, ishte mjaft me kunja, si më poshtë:

“Jeta e sheikeve” sa i pëlqen vajzave shqiptare! #sheikeshat #sheiket e showbizit shqiptarë duken kaq sexy në Dubai!

Zbarkuan një pjesë e mirë e tyre edhe këtë vit!

Çudi ne shqiptarët se të lidhur jemi me botën arabe! Çudi sa pak promovojme perëndimin, stilin italian apo francez!

Na lëvrin gjaku për muzikën e tyre!

Për grimin e tyre!

Për fustanet e ngarkuar glam e me xixa!

Për jetën e tyre luksoze!

Dubai për disa që e kanë frekuentuar është një qytet butaforik artificial ku jo çdo gjë që shkëlqen është ar, të tjerë çmenden për të!

Po juve a ju duket interesant Dubai?

Ju pëlqen më shumë eleganca e vajzave diskrete europiane perëndimore?

Apo modeli arab? Buzë të plota, bust “zemërgjerë”, vithe sexy, forma të theksuara?

Nuk po shtojmë edhe sheikët që të mbajnë në pëllëmbë të dorës, sepse ne luftojmë fort për modelin e vajzës “Self Made” që punon nga mëngjesi deri në darkë për të fituar rrogën me krenari!

Përdorëm foton në fjalë, se motrat Vjollca na duken imazhi më i mirë i Dubait në këtë fillim viti! Votoni ne story! Cilin model pëlqeni më shumë?”.

Ky shkrim i çuditi të gjithë duke pasur parasysh që ka qenë Alketa Vejsiu ajo që organizoi dasmën buzë detit të Getoar Selimit dhe Marina Vjollcës. Megjithatë, pasi Marina bëri humor me faktin që Alketa ndërroi shumë fustane gjatë “Festivalit të Këngës”, në emisionin e saj “Klanifornia”, (ku skenarin nuk e shkruan ajo vetë), ndoshta e kuptoni nga erdhi reagimi i Revistës Class.

FOTO/ Rudina Dembacaj zyrtarizon lidhjen me Mark Frrokun: E di që e donit të gjithë! E dua si partner në jetë…

No Comments Argëtim Thashetheme

Moderatorja dhe aktorja e humorit Rudina Dembacaj ka zyrtarizuar lidhjen me ish-deputetin, Mark Frroku. Pas shumë aludimeve në media, çifti ka zgjedhur më në fund të pranojë në publik lidhjen me anë të një ‘kartoline’ ku urojnë vitin e ri 2020.

Dembacaj ka postuar disa foto ku pozon krah partnerit të saj, të cilin e shoqëron me një përshkrim ironizues për titujt e mediave.

“E di qe e donit te gjithe,por e kam per vete…exluziven. Per te gjithe ju dashamires dhe jo,e dua si partner ne jete dhe ne biznes… Vit te mbare, me shume dashuri Mark dhe Rudi”, shkruan Dembacaj.

Pak ditë më parë aktorja festoi ditelindjen e vajzes saj Victoria, me ish-bashkëshortin e saj Aleksin, me të cilin është ndarë prej kohësh, duke i ofruar të bijës një portret të lumtur familjar në këtë ditë të veçantë për të.

Shqiptarja.com