Home

Lajme

Habit Arjan Çani: Pak Vrāsje Ka, Duhet Të Kishte Më Shumë!!!

No Comments Argëtim Thashetheme

Gazetari Arjan Çani ka tr on ditur opinionin publik me deklaratën e tij të fundit, që për hir të së vërtetës është e përsëritur.

Pak kohë më parë ai i bëri thirrje shqiptarëve që të ikin nga Shqipëria pasi do të bëhet ka sap hanë, ndërkohë që shprehu dëshirën e tij për vr as je, pasi sipas tij vetëm kështu shqiptarët do të “zënë mend” dhe nuk do të vr ite n më për vota.

Ndërkohë në emisionin “Të paek spozuarit”ai komentoi ngjarjen e fundit të Elbasanit, duke i cilësuar si normale gr upet e ngritura nga PD për të mbrojtur votën. Më tej ai tha se ka pak vr asj e deri tani dhe se duhen më shumë.

“Grupet për mbrojtjen e votës në Shqipëri duken ç’menduri, por janë të duhurat. Tek ne komisionerët janë partizanë. Pse të mos ketë të fortë nga të dyja palët? Edi Rama në 2013 me kë erdhi në pushtet? Me të gjithë të fortët. Në 21 janar kishte të tillë, rreth 200 veta. Në Shqipëri ende nuk ka ardhur koha që zgjedhjet të bëhen pa të fortë. O do tí pranojmë ca gjëra, ose nuk i pranojmë fare. Në këtë vend palët nuk e pranojnë që vota të jetë e lirë. Pak vr as je ka, duhet të kishte më shumë. Po sé mbrojti po licia votën, kush duhet ta mbrojë?”, tha ai i re voltuar.

Burimi/news21post.com/

Mami e Mevlanit feston ditëlindjen/ Ja si e uron Ledjana

No Comments Argëtim Thashetheme

Ditën e djeshme, Mevlani ka zbuluar se një prej njerëzve të tij më të shtrenjtë, nëna e tij, ka festuar ditëlindjen.

Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, konkurrenti i Përputhen ka bërë një dedikim për të ëmën ku shkruan:

“Ti e din që unë jam fjalë pak dhe me vepra shumë. Kështu që falenderoj shumë zotin që kam një Nënë si ti dhe ishallah të bëhesh dhe 100 tjera dhe Allahu të rujtë.”

Ndërkohë nuk ka munguar as urimi i Ledjanës për nënën e Mevlanit.

“Edhe 100 vite të tjera të lumtura mami. Ke një mami të mrekullueshme pasi dhe vetë je i tillë 💕💕💕 “, shkruan Ledjana./ CNA.al

Zbulohet plani/ Pas zgjedhjeve Basha Kryeministër Rama president

No Comments Argëtim Thashetheme

Kryedemokrati Lulzim Basha i është përgjigjur pyetjes nëse pas zgjedhjeve të 25 prillit do të jetë në një bashkëqeverisje me PS-në, ndërsa Edi Rama do të marrë postin e presidentit.

Ai tha se ndryshimi vjen me ikjen e Ramës, duke mohuar kategorikisht një bashkëqeverisje PS-PD, ndërsa shtoi se vendi e ka një president që po bën gjithçka për të mbrojtur Kushtetutën.

“Domethënë PD, unë dhe opozita e bashkuar, që u përballëm prej ditës së parë me këtë qeverisje, që dògjëm mandatet, që bëmë çdo sakrificë dhe përpjekje për të larguar këtë njeri, do të shkojmë në martesë me një qeveri ilegjitime që ka prodhuar vetëm dështìme dhe ka dalë nga martesa me kr1mìn e organìzuar. Ne nuk ndalemi deri në largimin e Edi Ramës. Ndryshimi fillon me largimin e Edi Ramës.

Vendi e ka një president, i cili edhe në kushte shumë të vështira po bën gjithçka për të mbrojtur atë që i ka mbetur karabinasë kushtetuese.

Për fat të mirë kemi një lajm të mirë, plotësimi i Gjykatës Kushtetuese, edhe pse është hap i vonuar”, th

Burimi/cc24news.com/

Andi dhe Jasemina i japin fund dashurisë së tyre!

No Comments Argëtim Thashetheme

Sot ishte takimi i Andit dhe Jasemines por qe nuk u e bën, pas gjithë këtyre Bora tha se ata duhet të kenë një përballje. Jasemina i tha qe ishte xheloze për të gjitha që bën Andi për fotografitë që i poston ai në rrjete sociale. Jasemina tha qe nuk e mirëkupton për fotografitë që i poston me një vajzë tjetër dhe qe është aq i afërt me të .

Andi tha qe xhelozia e saj atë po e mbyt dhe qe dashuria dhe pelqimi qe e kishte për të është shuar, sepse edhe Jasemina bën veprime me djem të tjerë dhe qe kurrë nuk ja ka permendur. Pas përbarlljes Jasemina u shpreh se Andi ishte një njeri shumë i rendësishem për të dhe qe nuk do ta humbas, çfarë do të ndodhë me çiftin në fjal mbetet për tu parë….!

Burimi/goproshkodra.com/

Kjo bukuroshe nga jugu i Shqiperisë , mjelë lopën, shiheni çfarë komente merr

No Comments Argëtim Thashetheme

Për dallim nga shumë femra nëpër fshatra të ndryshme shqiptare që sot hezitojnë të merren me lopët e shtallat, kjo bukuroshe nuk ka hezituar të mjelë lopën dhe të bëjë edhe fotografi duke kryer këtë punë, e cila më pas është hedhur në rrjetet sociale. Sigurisht që ajo pas punës së saj do të jetë pastruar dhe nuk do të kenë mbetur gjurmë papastërtie, dhe fëmijët e gjithë familja, sikurse edhe ajo vet do të mund të konsumojnë çumësht të freskët dhe produktet që dalin nga qumështi. Fotografia është bërë diku në Shqipërinë Jugore. Komentet e komplimentet rreth fotos kanë qenë të shumta e të ndryshme. Shumica nga ato kanë qenë pozitive, ndërkohë që një pjesë, të ndikuar nga rrethanat kanë shfaqur bindjen se kjo punë nga kjo femër është bërë vetëm sa për fotografi.
Ja disa nga komentet rreth fotos, ashtu si janë shkruar:

“Keshilloj t’i kthehemi tradites se punes si kjo vajze, qe te ushqehemi me ushqim Bio.Respekt per punetoret.”

“Mirë qe po dika me mjel lopë se pasha besen kto vajzat e sodit s’dojn as eren me ja ndi lopes”.

“Lum kush e merr këtë vajz per grua valla”.

“Lum ajo familje si te ka, krenohu mori moter me punen si e bon sepse ti meriton krejt pasunin edhe pragun e deres me shit per ty…”.

“Na kishte marre malli per nje vajze si ti zoti ti plotesofte te gjitha deshirat qofshe e lumtur”.

“Moj bukuroshe, Peréndia t’i paska fal të gjitha, té lum ata prindér qfar goce paskan, moti kohé s’kam parë goca duke mjel, bravo, puna kurr s’éshtë e keqe, puno se puna té bén njeri, té rroj sa malet kjo motra jonë Shqiptare”.

Burimi/zc24news.com/

Shpërthen Big Basta: Nuk jam rehat, po më hanë shpirtin

No Comments Argëtim Thashetheme

Prej disa kohësh, reperi i njohur Big Basta është shpërngulur në Zelandën e Re së bashku me bashkëshorten, Vesa Lumën dhe djalin e tyre Lianin. Reperi është ndjerë i detyruar të udhëtojë larg vendit të tij, për të ndërtuar një jetë më të mirë për të birin dhe familjen.

Siç ka treguar edhe më herët, atij i vjen keq që gjërat që vendi i tij s’ia mundësoi dot, i gjeti përtej Oqeanit. Familja e tij ka kaluar peripeci të shumta për të arritur këtu ku është sot dhe asgjë nuk është aq e lehtë dhe sipërfaqësore sa duket në Instagram.

Së fundmi, Vesa Luma ka ndarë me ndjekësit një video në të cilën Big Basta shprehet i revoltuar për pothuajse gjithçka që ndodh në vendin tonë.

“Shifi mi jeta këto detajet e vogla që bëjnë diferencën, më vjen të qaj. Se thonë pastaj ju që jeni jasht jeni rehatë keni shpëtuar. Nuk jam rehat po më hanë shpirtin. Sa shumë i komplikojm gjërat, ne të gjithë si boba me makina të fundit dhe pastaj themi shteti nuk po bën asgjë. Turp të keni merreni vetë situatën në dorë”, iu drejtua Big Basta të gjithë shqiptarëve.

Më herët, reperi ka treguar se ai u shkëput nga muzika shqiptare për t’i siguruar jetën familjes së tij, sepse artistët në vendin tonë nuk janë vlerësuar kurrë.

“3 vjet e gjys shkëputje nga muzika shqiptare, për të ardhmen time dhe familjes sime. Që kur të shkoj 45-50 vjeç të mos kërkoj për punë në RTSH dhe të jem në gjendje të përballoj pleqërinë. Në Shqipëri, prapë pa të drejta autori, prapë pa pension artistik, prapë pa asnjë suport nga shteti(e patë vetë në kohën më të vështirë) dhe prap më MUT e bëjnë duke bërë këngë aspak me vlera. Qëllimisht po pështyhet mbi atë vend, turp!”, shkruan Big Basta.

Burimi/zoom.al/

Lidhje e re? Tea sqaron të vërtetën e puthjes me një djalë tjetër

No Comments Argëtim Thashetheme

Gjatë ditës së sotme në rrjete sociale dhe media qarkulloi me shpejtësi një video, në të cilën Tea shfaqej duke shkëmbyer puthje në cep të buzës me një djalë.

Këtë të fundit fillimisht ajo e prezantoi si shokun e saj, por më pas kjo puthje i habiti të gjithë dhe i bën ndjekësit të dyshonin se ata të dy kishin nisur një lidhje. Për më tepër dyshimet u shtuan pasi Tea vendosi ta fshinte këtë video nga llogaria e saj.

Mirëpo Tea ju ka dhënë fund aludimeve duke treguar se si qëndron e vërteta e kësaj lidhjeje. Ish-konkurrentja e

“Për’puthen” ka treguar se djalin në fjalë e ka thjesht mik të mirë dhe se nuk do të flasë më fare për lidhjet e saj këtej e tutje.

“Atë që ke bërë video aman ça e ke burrë?”, e ka pyetur një ndjekës Tean.

“Sigurisht që jo, Geri është një miku im i vjetër. Kur vjen puna tek lidhjet e mia romantike, shanset janë që kurrë nuk do lejoj askënd të dijë asgjë”, është përgjigjur ajo.

Kjo do të thotë se Tea nuk e ka harruar ende Beartin dhe nuk e dimë nëse ndjehet gati për të nisur një lidhje të re. Nga ana tjetër, Bearti ka treguar se po fokusohet tek vetja pas ndarjes nga Tea dhe nuk dëshiron që të përfshihet në një lidhje të re.

Madje, një ndjekëse i ka propozuar të lidhen bashkë, por përgjigjja e tij ishte kjo:
“90% pyetjeve janë keshtu, jo s’jam duke mendu per asnje lloj lidhje per momentin”

Burimi/zoom.al/

“Jam pro përjashtimit të Naunit”, Samiu: Unë kam vajza dhe nuk do doja…

No Comments Argëtim Thashetheme

Konkurrenti i “Për’puthen 40+”, Samiu, është shprehur se është pro përjashtimit të konkurrentit tjetër, Naunit, i cili ka përdorur një fjalor aspak të këndshëm gjatë takimit me Linditën.

Gjatë një lidhje direkte me emisionin “Shqipëria Live”, Samiu tha se është kundër çdo lloj dhune, ndaj gjithkujt dhe sidomos nënave dhe grave.

“Njeriu ose duhet të ketë fjalë për të thënë ose moral për të heshtur. Ishte shumë e vështirë që të qëndroje në studio kur po jepeshin ato pamje. Unë jam kundër çdo lloj dhune, ndaj gjithkujt, e sidomos ndaj nënave e grave. Unë kam vajza dhe nuk dua që ato ti marrë nëpër gojë askush”, tha Samiu.

Sipas tij, sjellja e Naunit është e patolerueshme dhe i vjen keq që konkurrentët meshkuj nuk reaguan.

“Unë do isha pro largimit, pasi nuk ka vend për asnjë dhunë në asnjë mënyrë. Momenti kyç është mungesa e empatisë së Naumit me vajzat në program”, përfundoi Samiu.

Burimi/boldnews.al/

Video / Skenari në prapaskenë! Berisha: Rama do të arratiset në Beograd më 26 prill

No Comments Argëtim Thashetheme

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë gjithë skenarin sipas tij, për pasojat e zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit.

I ftuar në emisionin “Zgjedhje 2021”, Berisha u shpreh se kryeministri Edi Rama pasi të humbasë zgjedhjet do të arratiset në Beograd.

Berisha deklaroi se Rama do të kërkojë azil politik sepse pozitat e tij janë rënduar shumë, ndërsa Turqia pavarësisht marrëdhënieve të mira nuk do ta pranojë.

Sali Berisha: “Rama më 26 prill do t’ja mbathë për një kohë të gjatë në Beograd dhe pastaj do të përpiqet të marrë partinë, nëse nuk ja marrin këta të tjerët. Edi Rama ka probleme madhore karakteriale. Edi Rama në këtë fushatë paraqitet si një njeri që nuk ka të shkuar sepse nuk ka realizuar asgjë në tetë vite, një njeri që nuk ka të sotme se nuk ka një program, një njeri që nuk ka të ardhme se programi është ai që garanton zbatimin. Zoti Rama, për mua, është në prag të përfundimit të karrierës së tij politike dhe më së shumti, do të bëjë një arrati në Beograd për azil politik.

Në Beograd sepse Turqia nuk do të marrë përsipër të acarojë marrëdhëniet me Shqipërinë, duke i dhënë azil politik atij. Aktet e fundit po të marrim, meritojnë secila dosje 30-40 vjet dënim. Si mund të nxirren të dhënat e shqiptarëve në kasafortat e mafiozëve të PS? Si mund të gjobitet vendi yt për Becchetin? Nuk ka drejtësi që mund të mbrojë Edi Ramën për këto krime. Nuk janë të gjithë si ata që ka emëruar Edi Rama. Nuk ka drejtësi që mbron njeriun kur nxjerr të dhënat private të shqiptarëve. SPAK është në krye. Kryetari i SPAK ishte brenda listave të tyre. Edi Rama për të zezat e tij mund të krahasohet ose vjen pas Enver Hoxhës.”

Burimi/usalvision.com/

Ish-konkurenti bën deklaratën e papritur: Ledjana nuk ka pasur kurrë ndjenja për Mevlanin

No Comments Argëtim Thashetheme

Ish-konkurrenti i “Për’puthen”, Kristian Marcinaj, ishte sot i ftuar në studion e emisionit “Shqipëria Live”, ku përveçse foli në lidhje me sherrin që pati me Arjan Konomin, komentoi edhe çfarë ka ndodhur gjatë javës në reality show-n.

Vendimin e Atdheut për t’u rikthyer në emision, ai e shikon si të dyshimtë, si një lojë mes tij dhe Antonelës. “Por koha do ta tregojë”, shtoi ai.

I pyetur nëse vetë ai do të donte të rikthehej në “Për’puthen”, Kristiani u shpreh se momentalisht as nuk e pohon dhe as nuk e mohon.

“Nëse më jepet një mundësi e tillë, do e shqyrtoja, jam në një gjendje neutrale”, tha Macinaj, i cili gjithashtu komentoi edhe marrëdhënien mes Ledjanës dhe Mevlanit.

“Ledjana po bën një lojë, nuk ka pasur asnjëherë ndjenja për Mevlanin. Jam i bindur. Si ku fikën ndjenjat rastësisht? Unë nuk do të futesha në një situatë të atillë, besoj se Mevlani ka një moshë që e di çfarë të bëjë, nuk ka nevojë për këshillën time. Nuk besoj se del ndonjë çift nga ata që janë aty”, u shpreh ai.

Burimi/boldnews.al/