Home

Lajme

Ziadin Sela – I trishtuar thellë nga lajmi për aksidentin e sotëm tragjik në Sllavonski Brod të Kroacisë

No Comments Aktualitet Lajme

I trishtuar thellë nga lajmi për aksidentin e sotëm tragjik në Sllavonski Brod të Kroacisë, të një autobusi përplot me bashkatdhetarë që po ktheheshin nga Gjermania për në Kosovë. Raportimet jozyrtare flasin për dhjetë të vdekur dhe shumë të lënduar në mesin e të aksidentuarve.
Në këto momente të vështira, jemi përkrah familjarëve të viktimave, duke u lutur bashkarisht që të mbijetuarit e kësaj tragjedie të shërohen sa më shpejt.
Në kohën kur bashkatdhetarët po kthehen masivisht në vendlindje për sezonin e pushimeve, kjo fatkeqësi tregon edhe njëherë nevojën për të vozitur të pushuar dhe duke respektuar rregullat relevante të komunikacionit rrugor.
Ngushëllime familjeve që humbën më të dashurit e tyre. Sot është një ditë zie për të gjithë shqiptarët.

Burimi/Facebook

GËRVALLA: DY TË AKSIDENTUAR NDODHEN NË TRAJTIM INTENSIV, NJË NGA TA NË GJENDJE STABILE

No Comments Aktualitet Lajme

Dy persona të aksidentuar në mëngjesin e së dielës në Kroaci, po vazhdojnë të jenë në trajtim intensive – ndërsa njëri nga ta është në gjendje më stabile, njofton Insajderi.

Kështu ka bërë të ditur ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, me anë të një postimi në llogarinë e saj në Facebook.

Gërvalla ka treguar se bashkë me kryeministrin Albin Kurti po kthehen për në Kosovë, ndërsa ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Svecla dhe ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia do të qëndrojnë në Slavonski Brod për tu kujdesur për udhëtimin e qytetarëve për në Kosovë.

“Dy nga pacientët ende ndodhen në trajtim intensiv, njëri prej tyre në gjendje tashmë stabile. Të gjithë të tjerët janë në gjendje stabile shëndetësore dhe shumë prej tyre pritet të lirohen nga spitali gjatë ditës së sotme. Sipas informacioneve të mjekëve kroatë, edhe gjendja e pacientit në Zagreb është e mirë dhe stabile. Në spital i takuam të gjithë pacientët një nga një dhe me secilin prej tyre shkëmbyem nga pak fjalë. Shumë prej tyre, dhe sidomos fëmijët, e kishin të shkruar në fytyrë tmerrin e përjetuar.”, ka shkruar ajo.

Gërvalla më tej njoftoi se pas vizitës në spital, kanë vizituar edhe udhëtarët e tjerë të cilët kanë mbijetuar pa lëndime në këtë aksident.

“Më pas u takuam me udhëtarët e autobusit, të cilët aksidentin e kishin mbijetuar pa lëndime. Në pensionin, në të cilin ishin vendosur nga qeveria kroate, i gjetëm të grumbulluar rreth një tavoline të madhe. Me shumë shqetësim pyetën për gjendjen e të shtruarve në spital dhe na treguan përjetimet e tyre”.

“Së bashku me Kryeministrin po kthehemi në Kosovë. Ministrat Sveçla dhe Vitia po vazhdojnë të qëndrojnë në Slavonski Brod nga ku po kujdesen për të gjitha, edhe për udhëtimin për Kosovë të të gjithë atyre që janë në gjendje të udhëtojnë, dhe këta janë shumica. Sapo të jenë kryer procedurat e nevojshme, trupat e atyre që humbën jetën në këtë aksident të tmerrshëm do të sillen në destinacionin e dëshiruar nga familjet e tyre”, ka shkruar Gërvalla në Facebook.

Ajo ka falënderuar KFOR-in kroat që ka mundësuar udhëtimin e delegacionit të Kosovës për në Kroaci.

“Nuk ka fjalë që mund të përshkruajë falënderimin dhe mirënjohjen ndaj ndihmës së shpejtë, efektive dhe shumë njerëzore të të gjitha autoriteteve kroate duke filluar që nga policia në vendin e ngjarjes, njësitë e zjarrfikësve, njësitë e shpëtimit, personelin shëndetësor, të gjithë mjekët dhe duke vazhduar me drejtuesin e qarkut Brod-Posavina, Danijel Marushiq, kontigjentin kroat të KFOR-it, pilotët kroat që na çuan në Slavonski Brod, ambasadorët gjerman në Zagreb dhe Prishtinë, ministrat e qeverisë kroate dhe në radhë të parë Kryeministrin kroat Plenkoviq”.

“Qeveria e Republikës së Kosovës dhe qytetarët e saj përherë do të mbeten mirënjohës për këtë ndihmë të jashtëzakonshme në ditë të vështira. Sot është ditë zie në Kosovë. Ditë gjatë së cilës lutemi për viktimat e kësaj tragjedie dhe të afërmit dhe të dashurit e tyre. Ditë, e cila na vë edhe më shumë në pah se sa e brishtë është jeta dhe sa i domosdoshëm solidariteti në shoqërinë tonë të rrahur nga sfidat”, ka shkruar Gërvalla.

Burimi/Insajderi.com

AKSIDENTOHET NJË AUTOBUS NGA KOSOVA NË KROACI, RAPORTOHEN DHJETË TË VDEKUR

No Comments Aktualitet Lajme

Një autobus nga Kosova është aksidentuar në Slavonski Brod të Kroacisë.

Policia ka raportuar për dhjetë të vdekur, dhe tridhjetë të lënduar, raporton gazeta kroate jutarnji.hr.

“Gjatë hetimeve, Policia konfirmoi se bëhet fjalë për një autobus të nacionalitetit dhe regjistrimeve të Kosovës dhe se sipas informacioneve aktuale, 10 persona kanë vdekur në aksidentin e trafikut, ndërsa dhjetëra janë transportuar në spitalin në Slavonski Brod”, thuhet në njoftimin e Policisë.

Ky aksident ka ndodhur në autostradën A3 rreth orës 6 të mëngjesit. Autobusi ka dal nga rruga për të përfunduar tragjikisht. Burimi /Insajderi.com

Ismet Bexheti “dridhë“ Sllavo Maqedonasit me këngë kushtuar Kumanovës Dardane! (Video)

No Comments Aktualitet Lajme

Me rastin e prezentimit të të ashtuquajturit “himni” i Kumanovës nga ana e kryetarit te saj i cili duke i anashkaluar shqiptarët si gjithmonë të cilët u irituan tej mase nga ky “himn” një etnik.

Këngëtari shum i njohur nga Kumanova Ismet Bexheti ne bashkpunim me tekstshkruesin nga Kumanova Abaz Selmani dhe organizatorin Mesud Bajramin reaguan duke iu kundër përgjigjur me një këngë për Kumanovën e titulluar : Kumanovë zemra ime, këngë e cila shtjellon në vete me textin e saj se shqiptarët janë autokton në trojet e tyre e kënduar mjeshtërisht nga Ismet Bexheti.

Kjo këngë prej tash mund të themi lirisht se do të jetë Himni i shqiptarëve të Kumanovës.

Burimi/zeripress.com/

Gazetat zvicerane: Shqiptarët mashtrojnë shqiptarët. Një fluturim për në Prishtinë kushton dy fish më shtrenjtë se për në Amerikë!

No Comments Aktualitet Lajme

Çmimet çmenden: Biletat dy herë më të shtrenjte. Një fluturim për në Prishtinë kushton më shumë sesa një udhëtim për në Nju York, shkruan Blick, transmeton gazeta zvicerane Le Cabton27.

Fluturimet ajrore me kosto të ulët kurrë nuk kanë qenë kaq të ulëta.

Sidoqoftë, me përmirësimin e krizës shëndetësore, çmimi i biletave për destinacione të caktuara të njohura nga zviceranët po rritet përsëri … dhe sfidon çdo logjikë.

Çmimet e fluturimeve nuk kanë më kuptim. Për nëntë franga mund të fluturoni për në Dublin dhe për pak më pak se 50 franga për në Palermo ose Spanjë me linja ajrore me kosto të ulët. Çmime të cilat sfidojnë të gjitha logjikat dhe që janë në të shumtën e kohës më të shtrenjta se udhëtimet e thjeshta me tren.

Prandaj linjat ajrore po konkurrojnë për shitje dhe zbritje për të përmbushur një objektiv të përbashkët: të rimbushin aeroplanët tani që situata shëndetësore duket se po përmirësohet. “Këto janë vetëm oferta me humbje për të inkurajuar rezervimet,” i tha Blick eksperti i aviacionit Andreas Ëittmer.

Por këto çmime të ulura gjithnjë e më shumë po sfidojnë logjikën. Me uljen e rasteve të Covid, qytetet evropiane edhe një herë merren nga stuhia, ndryshe nga destinacionet transatlantike. Për shkak të kërkesës, një fluturim për në Prishtinë është bërë më i shtrenjtë se sa një fluturim për në Nju York!

Një lexues shqiptar me origjinë nga Kosova, por që u rrit në Zvicër i tha “Tages Anzeiger”: “Në fund të korrikut, gjeta një ofertë për një fluturim kthimi nga Cyrihu në Neë York për 373 franga. Nga ana tjetër, një biletë kthimi nga Cyrihu për në Prishtinë kushtonte 720 franga! ”

Një çmim që bazohet vetëm në kërkesë dhe jo në kostot aktuale: Prishtina është 1,120 kilometra nga Cyrihu ndërsa fluturon sorra, ndërsa Nju Jorku është më shumë se 6,300 kilometra larg. Komuniteti shqiptar dhe kosovar dyshojnë se familjet ballkanike janë lopa e parave të linjave ajrore në Zvicër. Në të vërtetë, nëse një familje me pesë veta merr avionin për t’u kthyer në shtëpi në sezonin e lartë, mund të kushtojë disa mijëra franga.

Për më tepër, çmimet jo vetëm shtyhen lart nga binacionalitetet: gjithnjë e më shumë pushues zviceranë duan të zbulojnë peisazhet spektakolare të Shqipërisë, Kosovës, Maqedonisë së Veriut dhe Malit të Zi.

“Çmimi kontrollohet nga oferta dhe kërkesa”, tha një zëdhënës i Edelëeiss për “Tages-Anzeiger”.

Faktorët vendimtar janë kur rezervohet fluturimi dhe cilat vende janë akoma në dispozicion. Ai mbron veten nga akuzat për mbajtjen me qëllim të lartë të çmimeve.

Burimi/kosovaime.tv

Kacafytja e Skënder Hysenit në OKB u bë për “patriotizëm me lejen e Serbisë”, i vjen reagimi i ashpër ish-ministrit të Thaçit

No Comments Aktualitet Lajme

Ish-Koordinatori Nacional për dialog, Skënder Hyseni, e ka kritikuar sonte kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin.

Hyseni ka thënë se Albin Kurti nuk është i pari që i ka numëruar krimet e Serbisë ndaj shqiptarëve prej vitit 1878 e tutje deri në luftën e vitit 1999.

“Më 2010-tën ja kam thënë në Këshill të Sigurimit para 15 anëtarëve. Përplasjen më të egër me Dacicin e kam pasur për Toplicën dhe spastrimin etnik. Ai kërkonte të ktheheshin serbët e larguar nga Kosova. Natyrisht aty kam kërkuar që të më lejohet që të mbajë një ligjëratë një orëshe dhe kam filluar prej vitit 1878. Kam thënë se do ta mbushim Toplicën me shqiptarë. Edhe me hartë çuditërisht ai rajon ka ngjashmëri me Kosovën. Por Kurti po arrin t’i përdorë shumë mirë këto për të kënaqur armatën e tij që e ka këtu. Mund të them se ai është një mashtrues shumë i mirë”, ka thënë ndër tjera Hyseni, gjatë një interviste për media.

E këtyre deklaratave të Hyseni i është kundërpërgjigjur prof. Dr. Enver Bytyçi.

Ai përmes një postimi në Facebook, thotë se, edhe nëse ka folur Hyseni në KS të OKB-së, ka dashur të shitet si “patriot” me lejen e Beogradit.

Por, Bytyçi pyet se pse Hyseni nuk ka folur edhe në Bruksel.

“Atëherë pse nuk ka folur ky “trimi” i Hashimit dhe Isës për gjenocidin serb me delegacionin e Serbisë?! Kush e ka ndaluar e kush ia ka mbyll gojën?!”, ka shkruar Bytyçi.

Reagimi i plotë:

Skënder Hyseni sot paska dashtë me u ba Albin Kurt. Madje thoshte se paska qenë si Albini qysh në vitin 2010, kur në Këshillin e Sigurimit të OKB na qenka kacafyt me Ivica Dacic për Mollën e Kuqe. Por nuk e paska gjet në Google tekstin e pohimeve të tij të asaj kohe. Ndaj nuk na e jepte dëshminë autentike.

Megjithatë unë do ta marr të mirëqenë fjalën e zotit Hyseni ne KS, Do ta besoj se paska debatuar për “Mollën e Kuqe”! Megjithatë, ish-ministri i Jashtëm i Hashim Thaçit duhet të provojë se ka folur për këtë çështje në tavolinën e bisedimeve midis Kosovës dhe Serbisë. Edhe nëse ka folur në KS të OKB-së, ai ka dashur të shitet si “patriot”, sigurisht me lejen e Beogradit”, sepse debatet e tilla jepen direkt në media.

Ndërsa në dialog bisedimet nuk jepen online. Atëherë pse nuk ka folur ky “trimi” i Hashimit dhe Isës për gjenocidin serb me delegacionin e Serbisë?! Kush e ka ndaluar e kush ia ka mbyll gojën?!

Ndërkaq Skënder Hyseni e qorton zotin Kurti se “po flet për elektoratin e tij”! Madje thotë se të dy kryesuesit, përfshirë Vuçiqin, po flasin me elektoratin e tyre dhe nuk po bëjnë dialog. Arsyetimi i tij lidhet me pas, se nuk ka produkt, nuk ka marrëveshje. Kjo do të thotë se vetëm marrëveshjet e Skënder Hysenit, Hashim Thaçit e Isa Mustafës për ndryshimin e kufijve dhe ndarjen e Kosovës, ose për krijimin e Zajednices, janë ose mund të jenë produkt i mirë i dialogut!

Është mirë që ata që janë marrë me dialogun në të kaluarën ta mbështesin qëndrimin e qeverisë së sotme. Nëse jo, atëherë duhet të heshtin. Nëse nuk heshtin, atëherë vijojnë te marrin detyra nga Beogradi!

Burimi/Botasot.info

Ramush, kujt po i bëni thirrje për protestë, krejt po ikin prej AAK-së

No Comments Aktualitet Lajme

NGA FATON MEHMETI, BOTA SOT
Fillimisht u përmend nga disa zyrtarë të LDK-së, teksa më vonë atyre iu bashkëngjit edhe Ramush Haradinaj me idenë për të thirrur protestë kundër qeverisë Kurti 2. Protestat janë formë demokratike, e cila rregullohet edhe me ligjet e vendit tonë si mënyrë për qytetarët që të shprehin pakënaqësitë e tyre. Deri këtu jemi brenda normaleve të lejuara, përveç anës ligjore nevojitet edhe mbështetja qytetare për të protestuar. S’mund të organizosh protestë kur s’ke njerëz, s’mund të bëni dasmë kur s’të vjen askush në dasmë.

Me 7 % të mbështetjes qytetare, Ramushi s’ka si të thërret protestë, ani se deklaronte një gjë të tillë. Është një metodë, mënyrë për të matur impulsin e qytetarëve. Kur e kuptoi se qytetarët s’po e mbështesin dhe sheshi do të mbetet i zbrazët, sikur i ka ulur veshët, megjithëse akuzat nuk i ndalon ndaj Albin Kurtit. Anëtarësia çdo ditë e më shumë po i ulet, njerëzit po e braktisin AAK-në, e cila duket se është e destinuar të zhduket, të ketë fatin e Nismës.

Derisa edhe LDK në anën tjetër, tenton që të tërheq masën tek vetja, tenton të tregojë muskujt, të tregojë se “nuk ka vdekur” , se është gjallë dhe e gatshme për të dalë në rrugë. Pavarësisht fjalëve të tyre, u mungon guximi për të bërë hapa të tillë para, si LDK ashtu edhe AAK duket se e njohin forcën e tyre, me këtë edhe nuk mund të bëjnë hapa tutje.

Në anën tjetër, kryeministri Kurti s’po merret fare me ta, vazhdon të shfaq imazh të mirë për Kosovën në Francë dhe Bruksel, duke treguar një lloj tjetër të politikanit nga ata që kanë qeverisur vendin më herët. Në stilin e Rugovës, Albini s’po merret me asnjë, mënyra më e zgjuar për të mundur kundërshtarët .

Sa më shumë që afrohen zgjedhjet lokale, aq më të shpeshta do të jenë akuzat ndaj Kurtit, me LDK-në dhe AAK-në, pa përjashtuar këtu as PDK-në, që synojnë që të përfitojnë ndonjë votë në “shpinë” të Albinit. Tentojnë ta fusin në lojë Albinin që të merret me ta, në mënyrë që të ndjehen të rëndësishëm, diçka të cilën Albini s’po ua ofron dot. Dhe bën shumë gabim Albini nëse fillon të merret me këta njerëz, detyra e tij nuk është të merret me fjalët e të tjerëve, është votuar për premtimet e tij dhe në asnjë premtim të tij nuk është thënë se duhet të merret me fjalët e Ramushit apo të Lumirit e të Memlit.

Nëse opozita do të kishte mundësi që të bënte një protestë të madhe do ta bënte që sot, nuk mund ta bëjnë, s’kanë njerëz që u shkojnë pas atyre që kanë zhvatur dhe vjedhur këtë vend për 20 vjet me radhë. Në këtë kuptim, opozita, sidomos AAK po demolohet me qëndrimin e saj në opozitë, me njerëz që po i largohen çdo ditë e më shumë. S’ka protestë, s’ka njerëz, një fjalë e urtë thotë “nuk tutet arusha me shoshë”.

Burimi/Botasot.info

“13 të arritura të pabesueshme për 13 vjet shtet, nga statistikat e huaja për Kosovën”

No Comments Aktualitet Lajme

Eksperti i çështjeve të Bashkimit Evropian, Agron Hoti, duke iu kundërvënë kritikave për ngecjen e Republikës së Kosovës, vë në pah 13 të arritura të pamohueshme të shtetit më të ri në Evropë, pas pavarësimit të saj 13 vjeçar.

“Në këto 13 statistika për 13 vite shtet, në shtetin më të izoluar në Evropë, që për dallim prej rajonit, në vitin 1999 ishte bërë shkrumb e hi dhe ku as kufomat nuk po gjendeshin nga gjenocidi serb”, shkruan Hoti, duke parashtrua ato, një nga një.

Ja 13 të arriturat për 13 vjet shtet, sipas z. Hoti:

Sipas Bankës Botërore për periudhën 2008-2019 Kosova ka pasur rritjen më të madhe ekonomike në rajon;
Në tetor 2013, Banka Botërore e kishte radhitur Kosovën në 10 vendet top reformuese në botë sa i përket të bërit biznes;
Në tetor 2018, Banka Botërore sa i përket të bërit biznes kishte thënë “Kosova ka vazhduar të përmirësojë lehtësimin e të bërit biznes, duke iu afruar kufirit të praktikave më të mira globale në rregullimin e biznesit”;
Sipas USAID, në Raportin e të Bërit Biznes 2018 thuhej“Kosova është ngritur me 20 vende të shquara në të 40-in në të gjithë botën për t’u bërë reformatori kryesor në Evropë këtë vit.”
Sipas raportit të Bankës Botërore për vitin 2020 thuhet që “Kosova është në mesin e 20 ekonomive më të mira më të përmirësuara në botë.”
Sipas ueb faqes zyrtare të Bankës Botërore thuhet që “rritja ekonomike e Kosovës në dekadën e kaluar ka tejkaluar fqinjët e saj.”
Sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë dhe Bashkimit Evropian, Kosova ka rrugët më të sigurta në rajon;
Sipas World Justice Project 2020, Kosova ka ecur në Sundim të Ligjit më shumë se çdo shtet në rajon;
Sipas Crime Index by City 2021 në 109 qytete të Evropës, kryeqytetet e BE-së e rajonit prijnë sa i përket niveleve të larta të krimit, ndërkohë që Prishtina nuk figuron fare.
Kosova edhe pse ka tejkaluar rajonin sa i përket përmirësimit të infrastrukturës publike, vazhdon ta ketë borxhin më të ulët publik në Evropë.
Kosova me vetëm 13 vite shtet ka arritur ta kompletojë strukturën institucionale brenda dhe jashtë vendit prej zyrtarit më të ulët e deri te Gjykata Kushtetuese.
Kosova vazhdon të ketë liri të shprehjes më shumë se çdo shtet në rajon. 13. Kosova ka më së shumti vetura për kokë banori në rajon si dhe Kosova është i vetmi shtet në botë që për vetëm 22 vite çlirim dhe

  1. vite shtetësi ka arritur që nga shkrumbi e hiri i vitit 1999 ta zhdukë hendekun e standardit jetësor fshat-qytet. Ka shumë shtete në botë që as për së afërmi s’e kanë arritur përfshirë rajonin, Amerikën e Mesme e Jugore, Kinën, Indinë, Rusinë, Indonezinë, etj. Sigurisht që nuk janë rregulluar të gjitha gjërat, por nga shkrumbi e hiri i vitit 1999 në jetë normale në 2021 është diçka e jashtëzakonshme. Agron Hoti, ekspert i Bashkimit Evropian.

Burimi/epilogu.com/

Albin Kurti – Ballafaqim me te kaluaren

No Comments Aktualitet Lajme

Në takimin e dytë me delegacionin e Serbisë në Bruksel, sot ofruam një Deklaratë të Paqes me gjashtë nene, të balancuar dhe në gjuhën angleze, e cila flet për zotimin për mossulmim të njëri-tjetrit dhe për reciprocitet të të drejtave. Po ashtu, ofruam edhe dëshmi të 11 shkeljeve që i bën Serbia ndaj Kosovës përmes barrierave kundër tregtisë së lirë e që do të duhej të eliminoheshin. U refuzuan të dyja këto.
Për dallim nga ndërmjetësi Josep Borrell, kryetari i Serbisë nuk i mori tre librat që ia dhashë: rrëfime të grave të përdhunuara në Kosovë gjatë luftës, listën e 1.133 fëmijëve të vrarë prej të cilëve 109 janë ende të pagjetur, dhe librin “Muhaxhirët – Dosja Britanike” për dëbimin e shqiptarëve nga Sanxhaku i Nishit.
Është për të ardhur keq që nuk arritëm të dalim së paku me një deklaratë të përbashkët nga ky takim. Shkaku ishte që delegacioni serb nuk pranoi futjen në tekst të togfjalëshit “ballafaqimi me të kaluarën”.
Serbia si shtet ka ardhur në mesin e popullsisë shqiptare me gjenocid dhe ka ikur me gjenocid. Mosnjohja e së kaluarës së saj kriminale dhe mosnjohja e pavarësisë së Kosovës janë të lidhura ngusht.
Ne vazhdojmë të jemi të përkushtuar për paqe dhe drejtësi, për siguri dhe stabilitet, për demokraci dhe progres. Do të jemi të gatshëm për takime e biseda konstruktive, dhe për dallim nga fqinji ynë verior nuk kemi dilema sa i përket integrimeve evropiane dhe euro-atlantike.

Përshkrimi i fotografisë nuk është i disponueshëm.
Mund të jetë një imazh i teksti që thotë "ONCE UPON A TIME AND NEVER AGAIN"
Përshkrimi i fotografisë nuk është i disponueshëm.

Burimi/Facebook

Edhe studentët nga Kosova ftohen të punojnë në Bundestagun gjerman

No Comments Aktualitet Lajme

Aplikoni për Programin Ndërkombëtar të Bursave Parlamentare (IPS) të Bundestagut gjerman
Ambasad e Gjermanisë në Kosovë njofton se nëse jeni të interesuar për politikë dhe flisni gjermanisht, mund të merrni një mundësi unike për të punuar në Bundestagun gjerman!

Programi IPS ofron rreth 120 bursa për të rinjtë universitar të diplomuar nga 42 vende dhe organizohet në bashkëpunim me Freie Universität Berlin, Humboldt-Universität zu Berlin dhe Technische Universität. Berlin.
Në zemër të programit është një praktikë me një nga anëtarët e Bundestagut. Njëkohësisht do të regjistroheshit në Humboldt-Universität zu Berlin dhe do të merrnit pjesë në eventet e organizuara nga Bundestagu dhe fondacionet e ndryshme politike.

Aplikoni para datës 31 korrik 2021 për të qenë pjesë e programit IPS vitin e ardhshëm!

Burimi/fanpage.al/