Home

Lajme

Dyshja shqiptare bën spektakël edhe në Australi

No Comments Lajme Sport

Një spektakël i vërtetë ishte ai që erdhi në derbin e shqiptarëve në Australi. Melbourne Victory është ekipi ku aktivizohet Migjen Basha, i cili ka luajtur nga minuta e parë përballë Western United.

Tek miqtë aktivizohet Besart Berisha, që la gjurmën e tij në këtë takim. Te goli i dytë për Western United topi në rrjetë u dërgua nga sulmuesi, megjithëse u cilësua zyrtarisht si një autogol.

U duk gjithçka e lehtë për ekipin e mesfushorit shqiptar që në minutën e 6 dhe të 7 kaluan Melbourne Victory në avantazhin 2-0 me realzimet e Toivonen dhe Dobras. Ndërkohë Diamanti, autogoli i Donachie dhe McDonald në minutën e 51 kthyen edhe shifrat në 2-3./zeri/

FOTO/ Bes Kallaku në mbështetje të kombëtareve: Suksese Shqiptarisë sot!

No Comments Lajme Sport

Shqipëria dhe Kosova do të përballen respektivisht me Islandën dhe Anglinë, në kuadër të eliminatoreve të EURO2020.

Për t’i dhënë më shumë zemër djemve tanë ka menduar dhe aktori i mirënjohur i estradës, Bes Kallaku.

Aktori përmes një postimi në rrjetin social Instagram, u ka uruar fat në kombëtareve mbrëmjen e sotme.

“Suksese përfaqësueseve të Shqiptarisë sot. Shqipëri, Kosovë.”, ka shkruar ai.

Image

© SYRI.net

Kampioni botëror i futbollit i shkruan Ilda Bejlerit, publikohet biseda private

No Comments Lajme Sport

Ilda Bejleri është në kontakt të vazhdueshëm me yje të futbollit të kombëtares shqiptare, por jo vetëm. Moderatorja ka publikuar ditën e sotme në ‘Instastory’ një bisedë të shkurtër me futbollistin e njohur, Lukas Podolski.

Kohë më parë, ajo dhe Xherdan Shaqiri kanë realizuar një intervistë, ku i pranishëm ka qenë dhe Lukas. Pamjet e kësaj interviste, Ilda i ka publikuar si një kujtim. Futbollisti i kishte kthyer përgjigje nëpërmjet disa ‘emoji’ duke qeshur, ndërsa moderatorja e kishte ftuar për një intervistë të dytë.

“Kur Lukas Podolski të kthen përgjigje”, ka shkruar moderatorja mbi foton e bisedës, duke e cilësuar atë si një kampion botëror. Kujtojmë se së fundmi, Ilda tërhoqi vëmendjen e mediave me paraqitjen e saj në stadiumin e Prishtinës.

Ifoshqip.me

Historia e Maradonës, babait me fëmijë nga Italia në Kubë!

No Comments Lajme Sport

Vazhdon të jetë në qendër të vëmendjes Diego Armando Maradona. Shumë shpejt mund të ketë një skuadër futbolli, të gjithë të vetën. Skuadër futbolli me fëmijët e tij kudo që ndodhen. Lajmi i fundit që ka të bëjë me këtë gjë është se: ish-futbollisti i famshëm nuk ka 5 fëmijë, por 8.

Një gjë të tillë e ka thënë avokati i tij Matias Morla, i cili ka rrëfyer në një television argjentinas se si “Pibe de Oro” ka edhe 3 fëmijë të tjerë nga dy gra të ndryshme në Kubë, gjatë qëndrimeve të tij të gjata në ishull, pas ndarjes nga Claudia Villafane, qëndrime të cilat shpesh ndaheshin me diktatorin Fidel Castro.

Morla ka thënë se një nga fëmijët deri tani të panjohur, është 18 vjeç dhe shpejt do njihet me babain e tij, trajneri actual i ‘Dorados de Sinaloa’.

“Gjithçka do sistemohet shumë shpejt. Maradona do të shkojë në Kubë për të bërë testet e ADS-së, por gjithçka duket në rregull. Diego dëgjohet rregullisht me të gjithë fëmijët prej kohësh tashmë dhe ka ndër mend të marrë përsipër të gjithë përgjegjësitë që i takojnë.”

Deri më tani, fëmijë ‘zyrtarë’ të Maradonës janë 5: Dalma dhe Giannina, nga martesa me Claudia Villafane (Giannina e ka bërë gjysh me Benjamin, kur ishte e martuar me El Kun Aguero).

Diego Armando Junior lindur nga marrëdhënia me Cristiana Sinagra (edhe Diego junior ka një fëmijë, i quajtur Diego Matias).

Jana, e bija e Valeria Sabalain dhe e njohur nga i ati në 2007-ën dhe në fund Diego Fernando, i cili erdhi nga marrëdhënia me Ojeda.

Pikërisht Giannina, vajza e dytë, ka gjetur mënyrën për të komentuar në mënyrë sa ironike, edhe të zemëruar lajmin për tre vëllezër të tjerë.

Ajo postoi në profiling e saj në Instagram një karikaturë dhe këtë frazë, drejtuar të atit: “Na mungonin vetëm 3 për të bërë një skuadër me 11. Ti mund ta bësh.”

Një mënyrë ‘e sjellshme’ për t’i tërhequr vërejtje prindit, edhe pse në një intervistë, gjeti mënyrën për ta ‘rritur pak dozën’ duke thënë: “Nuk më habit më asgjë. Kam mësuar se nuk duhet të diskutoj më me askënd dhe të mos i besoj askujt.”

Gazeta Shqip