Home

00:00

News

Hyzri Salihu – Asnjë lider politikë shqiptarë nuk ka legjitimitet që të vendosë në tavolinë të negociatave trojet tona!

No Comments Lajme Opinion

Derisa Fuqitë e Mëdha Evropiane në Kongresin e Berlinit më 1878 dhe, tridhjetë vjet më vonë,në Konferencën e Ambasadorve në Londër ,më 1912-1913, bëjnë përpjekje për paqësimin e Ballkanit duke caktuar kufijt të rinj mes popujve të tij,fuqitë e vogla ballkanike bëjnë përpjekje ta ndryshojnë përbërjen etnike të trevave që Më shumë

Frashër Racaj – Deklaratë e F. Albana për Minishengenin: Kosova, gjaku ynë që nuk falet !

No Comments Aktualitet Lajme

Fondacioni Albana ka ndjekur me vëmendje gjithë zhvillimet dhe deklaratat e farsës së radhës për Minishengenin në Shkup.Entuziazmin e tre antishqiptarëve, të mbledhur për interesat e Serbisë dhe interesat personale të secilit e verejmë si të stisur dhe gjithë proçesin e vlerësojmë si marrëzinë antishqiptare të radhës të dalë nga Më shumë

Yuri Kim i kërkoi Lulzim Bashës përjashtimin e Sali Berishës nga Kuvendi, reagon ish-kryeministri (Deklarata e plotë)

No Comments Aktualitet Lajme

Ish-kryeministri Sali Berisha i është përgjigjur ambasadores amerikane në Tiranë Yuri Kim, e  cila sot i kërkoi Lulzim Bashës prerë që të distancohet nga Sali Berisha duke e larguar nga grupi parlamentar i PD-së për legjislaturën e re të parlamentit që do të nisë në shtator. Shefja e diplomacisë amerikane në Më shumë

Dy ish-kongresist i shprehin Kurtit gatishmërinë për të ndihmuar Kosovën

No Comments Aktualitet Lajme

Dy ish kongresistët amerikanë, Nick Rahall dhe Peter Roskam, janë pritur në takim nga Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti dhe nga kryetarja e Komisionit parlamentar për bujqësi, pylltari, zhvillim rural, mjedis e planifikim hapësinor dhe infrastrukturë, Fitore Pacolli. Kryeministri Kurti i njoftoi ish-kongresistët me prioritetet e programit qeverisës Më shumë