Home

Lajme

Bëri shqiponjën në Eurovision, media serbe e quajti skandal, reagon Ardit Gjebrea i etiketon si të sëmurë mendorë

No Comments Kulture

Anxhela Peristeri përfaqëson Shqipërinë këtë vit në festivalin evropian.

Në njërën performancë të saj në skenë ajo bëri shqiponjën dy krenare me duar me të cilën nxiti reagime nga mediat serbe.
Media online , ‘Novosti’ i dedikoi një artikull krejtësisht të veçantë teksa e quajti skandal veprimin e këngëtares shqiptare.

“Skandal në Eurovision: Simboli i Shqipërisë së madhe, një provokim i turpshëm para gazetarëve”, ishte titulli i mediumit serb.

“Përfaqësuesja e Shqipërisë, Anxhela Peristeri dhe bashkëpunëtori i saj dolën para shtypit dhe treguan simbolin e Shqipërisë së Madhe, të ashtuquajturën ‘shqiponja dy krenare’ në mënyrën shqiptare. Ju kujtojmë se Eurovision në parim ndalon promovimin politik në veprimtarinë e saj. Ajo ndau një foto me të njëjtën temë një javë më parë”, shkruante tutje në artikullin e publikuar nga mediumi serb.

Këtij artikulli i ka reaguar këngëtari, Ardit Gjebrea derisa ka shkruar se janë të sëmurë mendor.
Ai ka publikuar si foto artikullin e mediumit në storien e tij në Instagram dhe ka shkruar: “Përfundimisht, këta janë të sëmurë mendorë”.

Burimi/fanpage.al/