Home

Lajme

ARBANA OSMANI I TREGON “SEKRETIN” DJALIT NGA BAJZA LIVE NE TOP CHANNEL

No Comments Argëtim Histori

Mbrëmjen e se shtunës si çdo here Arbana Osmani vjen me emisionin e saj “Dua te te bej te lumtur”.

Pjese e kësaj ishte Jetmiri i cili kishte ardhur ne program qe ti kërkonte falje nenës se tij. Jetmiri kishte kaluar disa probleme nga shëndeti mendor dhe disa here i kishte folur rende nenës se tij dhe kjo ishte edhe arsyeja e ardhjes se tij ne “Dua te te bej te lumtur”.

Ndërkohe qe Jetmiri tregonte historinë e tij ajo qe binte ne sy ishte e folura e tij ne gegnisht. Ne lidhje me ketë fakt Jetmiri ne një moment i kërkon falje Arbanes për te folurën e tij ne gegnisht pasi ky dialekt është pak i vështire për tu kuptuar nga një pjese e mire e shqiptareve por ajo qe surprizoi ishte përgjigjja e Arbanes.

Ajo ne ketë moment i përgjigjet se nuk është problem e folura e tij ne gegnisht duke dhëne te kuptohet edhe lidhjen e ngushte qe ka Arbana me regjisorin e saj Eduart Grishaj i cili ky i fundit është nga fshati Bajze i Shkodrës dhe natyrshëm qe

dialektika e tyre është e tille ne gegnisht. Prej disa kohesh Arbana po përflitet për një lidhje dashurie me regjisorin e “Dua te te bej te lumtur” por këta te fundit asnjëherë se kane pranuar publikisht.

Gjithsesi ajo qe duhet theksuar sa i përket komentit te Arbanes qe e kuptonte dialektiken e gegnishtes tregon edhe afrimitetin mes saj dhe regjisorit Grishaj.

Burimi /shkoder.info