Home

Lajme

Dritan Demiraj – Shqiptaret asnjehere nuk kane vrare dhe sulmuar fqinjet e tyre, por gjithmone kane qene viktimat e tyre.

No Comments Lajme Opinion

Vizita e presidentit te Serbisë, Aleksandër Vuçiç (ministrit të kryekriminelit Milosheviç) në Kralevë për të vizituar xhandarmërinë serbe, pas ndërhyrjes së Policisë së Kosovës në luftën kundër kontrabandës së mallrave dhe krimit të organizuar është padyshim provokimi i radhës i tij ndaj botës së civilizuar.
Vetë kënaqësia e tij, zgêrdhimjet dhe mbështetja që i bënte trupave të xhandarmërisë, të cilët njëlloj sikur ishin nên efektet e kokainës e si ujqërit përpara gjakut këndonin si të çmendur këngën famëkeqe me motive urrejtje ndaj shqiptarëve: “Të nisemi drejt për në Kosovë”.
Këto sjellje të papërgjegjshme në prani të presidentit të “moderuar” dhe “perëndimor” Vuçiç duhet te jene nje kembane alarmi per SHBA-te dhe BE-ne.
Serbia edhe pse ka shkaktuar tri lufta civile ne Ballkan, duke shkaktuar genocid, vrasje, masakra dhe perdhunime te mijera grave dhe femijeve te pafajshem ne Kosove, Bosnje dhe Kroaci, perseri shfaqet e etur per tu kthyer ne Kosove.
Ka ardhur koha qe SHBA-te dhe BE-ja te shpallin pergjegjës presidentin Vuçiç, ministrin e mbrojtjes Stefanoviç dhe ministrin e brendshem Vulin si persona pergjegjes qe nxisin urretje dhe po destabilizojne rajonin.
Te gjithe qytetaret Shqiptare mbeshtesim plotesisht vendimet e qeverise se Kosoves per te kontrolluar plotesisht territorin, zbatuar ligjin, siguruar rendin publik dhe luften pa kompromis kunder krimit te organizuar ne Republikën e Kosovës.
Perpara milicise Vuçiç deklaroi se: “Paqen dhe stabilitetin do ta ruajmë me çfarëdo çmimi. Nëse na sulmojnë, nëse vrasin njerëzit tanë, atëherë do të na duhet t’i mbrojmë ata.
Sa per vrasje, e gjithe bota e civilizuar Serbine e njeh vetem per krimet kunder njerezimit.
Jeni ju qe nxisnit ne ate kohe luftera se bashku me forcat tuaja te armatosura, xhandarmarine, milicine dhe mercenaret tuaj duke vrare, shkaterruar, masakruar dhe perdhunuar me mijera gra dhe femije te pafajshem.
Shqiptaret asnjehere nuk kane vrare dhe sulmuar fqinjet e tyre, por gjithmone kane qene viktimat e tyre.
Te nderuar miq!
Mos mendoni se bota e ka harruar Ministrin e Propagandes ne kohen e kasapit te Ballkanit Milosheviç, i cili me automatik ne dore deklaronte se per nje serb do vriste njemije muslimane.
Ps: Aleksander!
Edhe ti vete e di mire qe ne Kosove sta mban te futesh per shume arsye qe une nuk dua ti permend ketu ne FB. Pse i genjen dhe i nxit milicet dhe xhandaret e tu? A mos valle mendon se ata i kane harruar fotot e shume kolegeve te tyre qe kane rene ne Kosove?
D.D. Michigan.

Burimi/Facebook

Labi e ‘kallë’ atmosferën në Durrës, argëton mjekët dhe infermierët nga Kosova

No Comments Aktualitet Lajme

Deputeti i Kuvendit të Kosovës Labinot Tahiri, meqë ka heq dorë nga pasaporta e tij diplomatike, si shenjë proteste për mos liberalizimin e vizave për Kosovë, ai ka planin ‘B’ që të fitoj lekë edhe pa udhëtuar në Evropë.

Kështu sot, Labi duket se ka qenë i zënë me përgaditjet për udhëtimin e tij për Shqipëri meqë nuk ishte në seancën e sotme të Kuvendit. Ai, ka marrë valixhen dhe shpejt e pa telashe e pa vizë, ik në Durrës, jo për pushime, por për të kënduar dhe argëtuar puntorët shëndetsorë nga Kosova.

Kosova Post mëson se Sindikata e Shëndetësisë ka organizuar ekskursion për puntorët shëndetësor, ndërsa është kujtuar që pas ditës së lodhshme nga shetitjet, mbrëmja të jetë për mantelbardhët relaksuese e hareshme nën tingujt e mzikës dhe zërit të këndshëm të këngëtarit të preferuar Labinot Tahiri.

Kosova Post ka siguruar një video nga Durrësi nga atmosfera e mbrëmjes ku mjekët dhe infermierët po i argëton Labi.
Ndërsa ne vetëm urojmë që stafi shëndetësor të argëtohen e ti kthehen punës me energji të reja për ti ndihmuar pacientët, kurse Labit, mbetet ti urojmë që kjo natë t’ia sjell trefishin e rrogës si deputet. /KosovaPost.